Commerce Registry (7.x-1.0-alpha1) - en to id translation catalogue (18 entries)

en: Title
id: Judul

en: Delete
id: Hapus

en: Submit
id: Kirim

en: Private
id: Privat

en: Type
id: Jenis

en: List
id: Daftar

en: Cancel
id: Batal

en: Description
id: Deskripsi

en: Public
id: Publik

en: Disabled
id: Non Aktif

en: Enabled
id: Aktif

en: Quantity
id: Kuantitas

en: Edit
id: Sunting

en: Message
id: Pesan

en: Password
id: Sandi

en: View
id: Lihat

en: Date created
id: Tanggal dibuat

en: Products
id: Produk
