Commerce Registry (7.x-1.0-alpha2) - en to it translation catalogue (24 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Status
it: Stato

en: Delete
it: Elimina

en: Submit
it: Invia

en: Private
it: Privato

en: Type
it: Tipo

en: List
it: Elenco

en: Cancel
it: Annulla

en: Remove
it: Elimina

en: Description
it: Descrizione

en: Public
it: Pubblico

en: Disabled
it: Disattivato

en: Enabled
it: Attivato

en: Quantity
it: Quantità

en: Edit
it: Modifica

en: Message
it: Messaggio

en: Label
it: Etichetta

en: Add
it: Aggiungi

en: View
it: Visualizza

en: Roles
it: Ruoli

en: Users
it: Utenti

en: Date created
it: Data di creazione

en: Products
it: Prodotti

en: Commerce Product
it: Prodotto di Commerce
