Commerce So Colissimo Flexibility (7.x-1.0) - en to fa translation catalogue (69 entries)

en: enabled
fa: فعال

en: enable
fa: فعال‌سازی

en: delete
fa: حذف

en: Status
fa: وضعیت

en: Delete
fa: حذف

en: Operations
fa: عملیات

en: Username
fa: نام کاربری

en: Type
fa: نوع

en: disabled
fa: غیرفعال

en: Cancel
fa: لغو

en: more
fa: بیشتر

en: Enable
fa: فعال

en: Disable
fa: غیرفعال

en: view
fa: مشاهده

en: Search
fa: جستجو

en: Reset
fa: بازنشانی

en: Password
fa: گذرواژه

en: Country
fa: کشور

en: Settings
fa: تنظیمات

en: edit
fa: ویرایش

en: Import
fa: ورود

en: Sunday
fa: یک‌شنبه

en: Monday
fa: دوشنبه

en: Tuesday
fa: سه‌شنبه

en: Wednesday
fa: چهارشنبه

en: Thursday
fa: پنج‌شنبه

en: Friday
fa: جمعه

en: Saturday
fa: شنبه

en: Total
fa: مجموع

en: Please contact the site administrator.
fa: لطفا با مدیر سایت تماس بگیرید.

en: ID
fa: شناسه

en: Created
fa: ایجاد گردید

en: All
fa: همه

en: Customer
fa: مشتری

en: Desc
fa: نزولی

en: Filter by
fa: فیلتر بر اساس

en: City
fa: شهر

en: Postal code
fa: کد پستی

en: Phone number
fa: شماره تلفن

en: Sort by
fa: مرتب کن بر اساس

en: Created date
fa: تاریخ ایجاد

en: Updated date
fa: تاریخ به روزرسانی

en: Belgium
fa: بلژیک

en: France
fa: فرانسه

en: ‹ previous
fa: ‹ قبلی

en: next ›
fa: بعدی ›

en: Installed
fa: نصب شده

en: Orders
fa: سفارش‌ها

en: disable
fa: غیرفعال کردن

en: Apply
fa: تایید

en: Order ID
fa: شناسه سفارش

en: Administrator
fa: مدیر

en: « first
fa: « ابتدا

en: last »
fa: انتها »

en: Offset
fa: جابجایی

en: Text to display
fa: متن قابل نمایش

en: Line Item
fa: آیتم سطر

en: Delete link
fa: پیوند حذف

en: Edit link
fa: پیوند ویرایش

en: Items per page
fa: آیتم‌ها در هر صفحه

en: - All -
fa: - همه -

en: Unsupported encoding %s. Please install iconv, GNU recode or mbstring for PHP.
fa: عدم پشتیبانی از کدگذاری %s. لطفا iconv, GNU recode یا mbstring برای PHP را نصب کنید.

en: Operations links
fa: پیوندهای عملیات

en: Customer profile
fa: پروفایل مشتری

en: Order owner
fa: صاحب سفارش

en: Asc
fa: صعودی

en: Master
fa: مدیر

en: Shipping information
fa: اطلاعات ارسال کالا

en: Shipping service
fa: سرویس ارسال کالا
