Commerce So Colissimo Flexibility (7.x-1.0) - en to nl translation catalogue (105 entries)

en: enabled
nl: ingeschakeld

en: enable
nl: inschakelen

en: delete
nl: verwijderen

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Operations
nl: Bewerkingen

en: Username
nl: Gebruikersnaam

en: disabled
nl: uitgeschakeld

en: Cancel
nl: Annuleren

en: more
nl: meer

en: Enable
nl: Inschakelen

en: Disable
nl: Uitschakelen

en: view
nl: weergeven

en: Search
nl: Zoeken

en: Reset
nl: Opnieuw instellen

en: Password
nl: Wachtwoord

en: Country
nl: Land

en: Settings
nl: Instellingen

en: edit
nl: bewerken

en: Import
nl: Importeren

en: Sunday
nl: zondag

en: Monday
nl: maandag

en: Tuesday
nl: dinsdag

en: Wednesday
nl: woensdag

en: Thursday
nl: donderdag

en: Friday
nl: vrijdag

en: Saturday
nl: zaterdag

en: Total
nl: Totaal

en: Please contact the site administrator.
nl: Neem contact op met de beheerder.

en: Created
nl: Aangemaakt

en: All
nl: Alle

en: php
nl: PHP

en: Customer
nl: Klant

en: Desc
nl: Aflopend

en: Filter by
nl: Filteren op

en: City
nl: Plaats

en: Postal code
nl: Postcode

en: Phone number
nl: Telefoonnummer

en: Sort by
nl: Sorteren op

en: Created date
nl: Aanmaakdatum

en: Updated date
nl: Wijzigingsdatum

en: Belgium
nl: België

en: France
nl: Frankrijk

en: ‹ previous
nl: ‹ vorige

en: next ›
nl: volgende ›

en: Google map API key
nl: Google map API-sleutel

en: Map width
nl: Kaartbreedte

en: Map height
nl: Kaarthoogte

en: Installed
nl: Geïnstalleerd

en: Orders
nl: Bestellingen

en: disable
nl: uitschakelen

en: Apply
nl: Toepassen

en: Order ID
nl: Bestelling-ID

en: this page
nl: deze pagina

en: Administrator
nl: Beheerder

en: « first
nl: « eerste

en: last »
nl: laatste »

en: Text to display
nl: Weer te geven tekst

en: Line Item
nl: Factuurregel

en: Map zoom
nl: Zoom kaart

en: Google map settings
nl: Instellingen Google-kaart

en: Javascript is required to view this map.
nl: Javascript is vereist om deze map te bekijken.

en: Service name
nl: Naam dienst

en: Delete link
nl: Verwijderlink

en: Edit link
nl: Bewerkingslink

en: Items per page
nl: Items per pagina

en: - All -
nl: - Alle -

en: Unsupported encoding %s. Please install iconv, GNU recode or mbstring for PHP.
nl: '%s'-codering wordt niet ondersteund. Installeer iconv, GNU recode of mbstring voor PHP.

en: Operations links
nl: Bewerkingslinks

en: Map controls
nl: Kaartcontroles

en: Customer profile
nl: Klantprofiel

en: Order owner
nl: Bestellingseigenaar

en: Asc
nl: Oplopend

en: Shipping information
nl: Verzendinformatie

en: Maximum weight
nl: Maximumgewicht

en: Commerce (shipping)
nl: Commerce (verzending)

en: Fail to load google map
nl: Google-kaart laden mislukt

en: Rate @rate_id
nl: Tarief @tarief_id

en: manage rates
nl: tarieven beheren

en: add a rate
nl: Een tarief toevoegen

en: Save the rate
nl: Het tarief opslaan

en: @minimum_title (@minimum_value) must be lower than @maximum_title (@maximum_value)
nl: @minimum_title (@minimum_value) moet lager zijn dan @maximum_title (@maximum_value)

en: Rate @rate_id has been created.
nl: Tarief @rate_id is aangemaakt.

en: Rate @rate_id has been updated.
nl: Tarief @rate_id is bijgewerkt.

en: Rate @rate_id could not be created.
nl: Tarief @rate_id kon niet worden aangemaakt.

en: Rate @rate_id could not be updated.
nl: Tarief @rate_id kon niet worden bijgewerkt.

en: Are you sure you want to delete rate @rate_id ?
nl: Weet u zeker van dat u tarief @rate_id wilt verwijderen?

en: Deleting this rate cannot be undone.
nl: Dit tarief verwijderen, kan niet meer ongedaan worden gemaakt.

en: Rate @rate_id has been deleted.
nl: Tarief @rate_id werd verwijderd.

en: Rate @rate_id could not be deleted.
nl: Tarief @rate_id kon niet worden verwijderd.

en: Created rate @rate_id.
nl: Tarief @rate_id aangemaakt.

en: Updated rate @rate_id.
nl: Tarief @tarief_id bijgewerkt.

en: Deleted rate @rate_id.
nl: Tarief @rate_id verwijderd.

en: Default values are optimized for checkout process. But you can change them according to your needs.
nl: De standaardwaarden zijn geoptimaliseerd voor het checkout-proces. U kan ze aan uw behoeften aanpassen.

en: Using an API key enables you to monitor your application's Maps API usage, and ensures that Google can contact you about your application if necessary. If your application's Maps API usage exceeds the !usage_limits, you must use an API key in order to purchase additional quota.
nl: Door een API-sleutel te gebruiken kan u het Maps API-gebruik van uw applicatie monitoren. Google kan dan indien nodig contact met u opnemen in verband met uw applicatie. Overschrijdt het Maps API-gebruik van uw applicatie de !gebruikslimiet, dan moet u een API-sleutel gebruiken om extra quota te kopen.

en: Usage Limits
nl: Gebruikslimieten

en: Map id
nl: Map-id

en: HTML id attribute
nl: HTML-attribuut 'id'

en: HTML width attribute
nl: HTML-attribuut 'width'

en: HTML height attribute
nl: HTML-attribuut 'height'

en: Define a static zoom value. ( Not used when auto-zoom is enabled )
nl: Een waarde voor de statische zoom bepalen (niet gebruikt indien auto-zoom is ingeschakeld)

en: Map auto-zoom
nl: Auto-zoom kaart

en: Allow map to get the correct zoom value according to the generated markers.
nl: De kaart toestaan om naar de juiste zoomwaarde te gaan die overeenkomt met de aangemaakte markeringen

en: Street view control
nl: Street View-instellingen

en: Enable Street View.
nl: Street View inschakelen.

en: Show map controls.
nl: Kaartinstellingen weergeven.
