Commerce Stripe (7.x-1.2) - en to de translation catalogue (21 entries)

en: Cancel
de: Abbrechen

en: Description
de: Beschreibung

en: Currency
de: Währung

en: Image
de: Bild

en: Stripe
de: Streifen

en: checkout
de: sperren

en: Installed
de: Installiert

en: Duplicate
de: Duplizieren

en: Billing address
de: Rechnungsanschrift

en: Shipping address
de: Versandadresse

en: Refund
de: Rückerstattung

en: Please wait...
de: Bitte warten...

en: Click "Browse..." to select an image to upload.
de: Ein Bild zum Hochladen auswählen.

en: Secret Key
de: Geheimer Schlüssel

en: Credit card
de: Kreditkarte

en: Missing!
de: Fehlt!

en: Payment completed successfully.
de: Bezahlvorgang erfolgreich abgeschlossen.

en: Invalid default currency!
de: Ungültige Standardwährung!

en: Refund amount
de: Betrag erstetten

en: Payment method display title
de: Titel der Zahlungsmethode anzeigen

en: Add card
de: Karte hinzufügen
