Drupal Commons (7.x-3.41) - en to is translation catalogue (83 entries)

en: Home
is: Forsíða

en: Title
is: Titill

en: Body
is: Meginmál

en: Status
is: Staða

en: Approve
is: Samþykkja

en: Operations
is: Aðgerðir

en: Content
is: Innihald

en: Groups
is: Hópar

en: Group
is: Hópur

en: Type
is: Gerð

en: Author
is: Höfundur

en: Closed
is: Lokuð

en: Subject
is: Viðfangsefni

en: Cancel
is: Hætta við

en: Description
is: Lýsing

en: more
is: meira

en: Comments
is: Ummæli

en: File
is: Skrá

en: Date
is: Dagsetning

en: Search
is: Leit

en: Reset
is: Endursetja

en: Message
is: Skilaboð

en: Settings
is: Stillingar

en: Feed
is: Veita

en: Save
is: Vista

en: Help
is: Hjálp

en: URL
is: vefslóð

en: Node type
is: Efnistegund

en: Event
is: Viðburður

en: Updated
is: Uppfært

en: User
is: Notandi

en: Created
is: Stofnað

en: Create
is: Stofna

en: Question
is: Spurning

en: Answer
is: Svar

en: All
is: Allt

en: Active
is: Virkt

en: Post
is: Færsla

en: Block
is: Blokk

en: Page
is: Síða

en: Header
is: Haus

en: Footer
is: Fótur

en: Comment
is: Ummæli

en: Location
is: Staðsetning

en: Message text
is: Skilaboðatexti

en: Media
is: Margmiðlunarefni

en: Address
is: Heimilisfang

en: Send
is: Senda

en: Events
is: Viðburðir

en: Start date
is: Hefst þann:

en: End date
is: Lýkur þann:

en: Ignore
is: Hunsa

en: Log in
is: Skrá  inn

en: Add new comment
is: Bæta við nýjum ummælum

en: Users
is: Notendur

en: Create content
is: Setja inn efni

en: Defaults
is: Sjálfgildi

en: Last Name
is: Eftirnafn

en: Sort by
is: Raða eftir

en: Show
is: Sýna

en: ‹ previous
is: ‹ fyrri

en: next ›
is: næsta ›

en: View user profile.
is: Skoða prófíl notanda.

en: Search results
is: Leitarniðurstöður

en: Your search yielded no results
is: Leitin skilaði engum niðurstöðum

en: Topics
is: Umræða

en: Topic
is: Umræðuefni

en: Posts
is: Færslur

en: author
is: höfundur

en: Notice
is: Tilkynning

en: Log out
is: Útskrá

en: People
is: Notendur

en: Date created
is: Dags stofnað

en: Apply
is: Virkja

en: « first
is: « fremsta

en: last »
is: aftasta »

en: 1 guest | @count guests
is[0]: 1 gestur
is[1]: @count gestir

en: Save and continue
is: Vista og halda áfram

en: Items per page
is: Hlutir per síðu

en: - All -
is: - Allt -

en: @drupal installation complete
is: Uppsetningaferli @drupal lokið

en: Date changed
is: Dags breytt

en: This is the text of all messages of this type.
is: Þetta er textinn fyrir öll skilaboð af þessari gerð.
