Drupal Commons (7.x-3.42) - en to kn translation catalogue (77 entries)

en: Home
kn: ನೆಲೆ

en: Title
kn: ಶೀರ್ಷಿಕೆ

en: Body
kn: ವಿವರಣೆ , ವಿಷಯ ,ಮಾಹಿತಿ

en: Status
kn: ಸ್ಥಿತಿ

en: Approve
kn: ಅಂಗೀಕರಿಸು

en: Operations
kn: ಕ್ರಿಯೆ

en: Content
kn: ಒಳಅಂಶ

en: Groups
kn: ಸಮೂಹಗಳು

en: Group
kn: ಸಮೂಹ

en: Type
kn: ಶೈಲಿ

en: Author
kn: ಲೇಖಕ

en: Closed
kn: ಮುಚ್ಚಲಾಗಿದೆ

en: Subject
kn: ವಿಷಯ

en: Cancel
kn: ರದ್ದುಗೊಳಿಸು

en: Description
kn: ವರ್ಣನೆ

en: more
kn: ಮತ್ತಷ್ಟು

en: Comments
kn: ಪ್ರತಿಕ್ರಿಯೆಗಳು

en: Documentation
kn: ದಸ್ತಾವೇಜು

en: File
kn: ಕಡತ

en: Date
kn: ದಿನಾಂಕ

en: Search
kn: ಹುಡುಕು

en: Reset
kn: ಪುನಃ ಹೊಂದಿಸು

en: Message
kn: ಸಂದೇಶ

en: Settings
kn: ಸಿದ್ಧತೆಗಳು

en: Save
kn: ಉಳಿಸಿ

en: Help
kn: ಸಹಾಯ

en: Event
kn: ಸಂದರ್ಭ(ಎವೆಂಟ್)

en: Updated
kn: ಅಪ್‌ಡೇಟ್‌ ಮಾಡಲಾಗಿದ್ದು

en: User
kn: ಬಳಕೆದಾರ

en: Created
kn: ನಿರ್ಮಿಸಲಾಗಿದೆ

en: Create
kn: ಸೃಜಿಸು

en: Question
kn: ಪ್ರಶ್ನೆ

en: All
kn: ಎಲ್ಲಾ

en: Active
kn: ಸಕ್ರಿಯ

en: Post
kn: ಬರಹ

en: Block
kn: ಖಂಡ

en: Page
kn: ಪುಟ

en: Header
kn: ಹೆಡರ್

en: Send private message
kn: ಸಂದೇಶವನ್ನು ಕಳಿಸಿ

en: Comment
kn: ಅಭಿಪ್ರಾಯ

en: Location
kn: ತಾಣ

en: Media
kn: ಮಾಧ್ಯಮ

en: Address
kn: ವಿಳಾಸ

en: Send
kn: ಕಳುಹಿಸು

en: Events
kn: ಕಾರ್ಯಕ್ರಮಗಳು

en: Upcoming events
kn: ಮುಂಬರುವ ಕಾರ್ಯಕ್ರಮಗಳು

en: Start date
kn: ಆರಂಭದ ದಿನಾಂಕ

en: Ignore
kn: ಉಪೇಕ್ಷಿಸು

en: Log in
kn: ಪ್ರವೇಶಿಸು

en: Users
kn: ಬಳಕೆದಾರರು

en: Create content
kn: ಬರಹವನ್ನು ಸೇರಿಸಿ

en: Defaults
kn: ಡೀಫಾಲ್ಟುಗಳು

en: Show
kn: ತೋರಿಸು(_w):

en: Messages
kn: ಸಂದೇಶಗಳು

en: ‹ previous
kn: ‹ ಹಿಂದಿನ

en: next ›
kn: ಮುಂದಿನ ›

en: View user profile.
kn: ಸದಸ್ಯರ ಪರಿಚಯವನ್ನು ನೋಡಿ

en: Search results
kn: ಶೋಧನೆಯ ಫಲಿತಾಂಶಗಳು

en: Your search yielded no results
kn: ನಿಮ್ಮ ಹುಡುಕಾಟಕ್ಕೆ ಯಾವುದೇ ಫಲಿತಾಂಶ ಬರಲಿಲ್ಲ

en: Topics
kn: ವಿಷಯಗಳು

en: Topic
kn: ವಿಷಯ

en: Posts
kn: ಪೋಸ್ಟ್ ಗಳು

en: Notice
kn: ಸೂಚನೆ

en: Log out
kn: ನಿರ್ಗಮಿಸು

en: People
kn: ಜನರು

en: Document
kn: ದಸ್ತಾವೇಜು

en: Apply
kn: ಅನ್ವಯಿಸು

en: « first
kn: « ಮೊದಲ

en: last »
kn: ಕೊನೆಯ »

en: Attendees
kn: ಪಾಲ್ಗೊಳ್ಳುವವರು

en: Save and continue
kn: ಉಳಿಸಿ ಮುಂದುವರಿಸು

en: @drupal installation complete
kn: ದ್ರುಪಾಲ್ ಸ್ಥಾಪನೆ(ಇನ್ಸ್ತಲೆಶನ್) ಸಂಪೂರ್ಣವಾಯಿತು .

en: Installed %module module.
kn: %module ಮಾಡ್ಯುಲ್ ಇನ್ಸ್ಟಾಲ್ ಮಾಡಲಾಗಿದೆ

en: Polls
kn: ಸಮೀಕ್ಷೆಗಳು

en: Ask
kn: ಅನುಮತಿಯನ್ನು ಕೇಳು

en: Page bottom
kn: ಪುಟದ ಕೆಳಗೆ

en: log in
kn: ಲಾಗ್ ಇನ್
