Drupal Commons (7.x-3.45) - en to bn translation catalogue (46 entries)

en: Home
bn: নীড়পাতা

en: Title
bn: শিরোনাম

en: Body
bn: কাঠামো

en: Status
bn: স্ট্যাটাস

en: Approve
bn: অনুমোদন দিন

en: Operations
bn: কার্যাবলী

en: Content
bn: কনটেন্ট

en: Type
bn: টাইপ

en: Author
bn: লেখক

en: Closed
bn: বন্ধ

en: Subject
bn: বিষয়

en: Cancel
bn: বাতিল

en: Description
bn: বিবরণ

en: Comments
bn: মন্তব্যসমূহ

en: File
bn: ফাইল

en: Date
bn: তারিখ

en: Search
bn: অনুসন্ধান

en: Message
bn: বার্তা

en: Settings
bn: সেটিংস

en: Save
bn: সংরক্ষণ

en: Help
bn: সহায়তা

en: URL
bn: ইউআরএল

en: Updated
bn: আপডেটকৃত

en: User
bn: ব্যবহারকারী

en: Question
bn: প্রশ্ন

en: All
bn: সমস্ত

en: Active
bn: সক্রিয়

en: Block
bn: ব্লক

en: Comment
bn: মন্তব্য

en: Location
bn: অবস্থান

en: Media
bn: মাধ্যম

en: Log in
bn: প্রবেশ

en: Add new comment
bn: নতুন কমেন্ট যুক্ত করুন

en: Users
bn: ব্যবহারকারীবৃন্দ

en: Show
bn: দেখাও

en: ‹ previous
bn: ‹ পূর্ববর্তী

en: next ›
bn: পরবর্তী ›

en: Your search yielded no results
bn: আপনার অনুসন্ধানে কোন ফল পাওয়া যায়নি

en: Log out
bn: লগ আউট

en: People
bn: ব্যবহারকারীবৃন্দ

en: @user's picture
bn: @user এর ছবি

en: « first
bn: « প্রথম

en: last »
bn: শেষ »

en: Save and continue
bn: সংরক্ষণ করে এগিয়ে যাও

en: @drupal installation complete
bn: @drupal ইন্সটল সম্পন্ন হয়েছে

en: Installed %module module.
bn: সংস্থাপিত %module মডিউল
