Drupal Commons (7.x-3.48) - en to ro translation catalogue (110 entries)

en: Home
ro: Acasă

en: Title
ro: Titlu

en: Body
ro: Conținut

en: Status
ro: Stare

en: Approve
ro: Aprobă

en: Operations
ro: Operațiuni

en: Content
ro: Conținut

en: Groups
ro: Grupuri

en: Group
ro: Grup

en: Type
ro: Tip

en: Author
ro: Autor

en: Closed
ro: Închis

en: Subject
ro: Subiect

en: Cancel
ro: Anulare

en: Description
ro: Descriere

en: more
ro: mai multe

en: Comments
ro: Comentarii

en: File
ro: Fișier

en: Date
ro: Data

en: Search
ro: Căutare

en: Reset
ro: Resetează

en: Message
ro: Mesaj

en: Settings
ro: Setări

en: Feed
ro: Flux

en: Save
ro: Salvare

en: Help
ro: Ajutor

en: Node type
ro: Tip nod

en: Updated
ro: Actualizat

en: User
ro: Utilizator

en: Created
ro: Creat

en: Create
ro: Crează

en: Question
ro: Întrebare

en: Answer
ro: Răspuns

en: All
ro: Toate

en: Active
ro: Activ

en: Post
ro: Postare

en: Block
ro: Bloc

en: Page
ro: Pagina

en: Site
ro: Sit

en: Header
ro: Cap

en: Footer
ro: Subsol

en: Send private message
ro: Trimiteţi un mesaj privat

en: Comment
ro: Comentariu

en: Location
ro: Locația

en: Message text
ro: Mesaj text

en: Address
ro: Adresă

en: Send
ro: Trimite

en: Desc
ro: Descendent

en: Events
ro: Evenimente

en: Start date
ro: Data de început

en: End date
ro: Data de sfârșit

en: Ignore
ro: Ignoră

en: Add new comment
ro: Adaugă comentariu nou

en: Users
ro: Utilizatori

en: Create content
ro: Creează conţinut

en: Defaults
ro: Implicite

en: Sort by
ro: Sortare după

en: Show
ro: Arată

en: Messages
ro: Mesaje

en: ‹ previous
ro: ‹ anterior

en: next ›
ro: următor ›

en: View user profile.
ro: Vezi profilul utilizatorului.

en: Search results
ro: Rezultatele căutării

en: Your search yielded no results
ro: Căutarea dumneavoastră nu are nici un rezultat

en: Topics
ro: Subiecte

en: Topic
ro: Subiect

en: Posts
ro: Articole

en: author
ro: autor

en: Notice
ro: Notificare

en: Log out
ro: Deconectați-vă

en: People
ro: Persoane

en: Date created
ro: Dată creată

en: flag
ro: marcaj

en: Apply
ro: Aplică

en: @user's picture
ro: imaginea utilizatorului @user

en: « first
ro: « primul

en: last »
ro: ultimul »

en: 1 guest | @count guests
ro[0]: 1 vizitator
ro[1]: @count vizitatori
ro[2]: @count de vizitatori

en: Offset
ro: Decalaj

en: Featured
ro: Recomandat

en: Skip to main content
ro: Sari la conținutul principal

en: Blocked user %name.
ro: Utilizator blocat %name.

en: 1 contributor | @count contributors
ro[0]: 1 contribuitor
ro[1]: @count contribuitori
ro[2]: @count de contribuitori

en: Notification settings
ro: Setări de notificare

en: Flag user
ro: Marchează utilizatorul

en: Save and continue
ro: Salvează și continuă

en: @type %title has been created.
ro: @type %title a fost creat.

en: sorted by
ro: sortat după

en: Post date
ro: Data postării

en: Items per page
ro: Elemente pe pagină

en: - All -
ro: - Toate -

en: @drupal installation complete
ro: Instalare @drupal completă

en: Installed %module module.
ro: Modulul %module instalat.

en: Rebuilding content access permissions
ro: Se refac permisiunile de acces asupra conținutului

en: Polls
ro: Sondaje

en: An unrecoverable error occurred. The uploaded file likely exceeded the maximum file size (@size) that this server supports.
ro: O eroare iremediabilă a avut loc. Fișierul încărcat probabil depășește dimensiunea maximă de fișier (@ size) pe care acest server o acceptă.

en: Content pane
ro: Panou conținut

en: Page top
ro: Susul paginii

en: Page bottom
ro: Josul paginii

en: Sidebar first
ro: Bara laterală mai întâi

en: All content
ro: Tot conținutul

en: revision user
ro: revizia utilizatorului

en: Date changed
ro: Dată schimbată

en: Review the messages above before visiting <a href="@url">your new site</a>.
ro: Revizuiți mesajele de mai sus inainte de a vizita <a href="@url">noul dumneavoastră sit</a>.

en: <a href="@url">Visit your new site</a>.
ro: <a href="@url">Vezi noul tău sit.</a>.

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
ro: Folosiți <em>pagini simple</em> pentru conținut static, cum ar fi o pagină 'Despre noi'.

en: Highlighted
ro: Evidențiat

en: Asc
ro: Ascendent

en: Master
ro: Expert

en: Create a group
ro: Creează un grup
