Drupal Commons (7.x-3.9) - en to ar translation catalogue (104 entries)

en: Home
ar: الرئيسية

en: Title
ar: العنوان

en: Body
ar: المتن

en: Status
ar: الحالة

en: Approve
ar: الموافقة

en: Operations
ar: عمليات

en: Content
ar: المحتوى

en: Groups
ar: مجموعات

en: Group
ar: المجموعة

en: Type
ar: النوع

en: Author
ar: المؤلف

en: Closed
ar: مغلق

en: Subject
ar: الموضوع

en: Cancel
ar: إلغاء

en: Description
ar: الوصف

en: more
ar: المزيد

en: Comments
ar: التعليقات

en: File
ar: ملف

en: Date
ar: التاريخ

en: Search
ar: بحث

en: Reset
ar: إعادة الضبط

en: Message
ar: الرسالة

en: Settings
ar: الإعدادات

en: Feed
ar: التلقيمة

en: Save
ar: حفظ

en: Help
ar: المساعدة

en: URL
ar: العنوان URL

en: Node type
ar: نوع العقدة

en: Event
ar: الحدث

en: Updated
ar: التحديث

en: User
ar: المستخدم

en: action
ar: إجراء

en: Created
ar: الإنشاء

en: Create
ar: أنشئ

en: Question
ar: السؤال

en: All
ar: الكل

en: Active
ar: نشط

en: Post
ar: المحتوى

en: Block
ar: الصندوق

en: Page
ar: الصفحة

en: Site
ar: موقع

en: Header
ar: الترويسة

en: Footer
ar: التذييل

en: Comment
ar: التعليق

en: Location
ar: الموضع

en: Media
ar: ميديا

en: Address
ar: العنوان

en: Send
ar: أرسل

en: Desc
ar: تنازلي

en: Group name
ar: اسم المجموعة

en: Events
ar: الفعاليات

en: Upcoming events
ar: الفعاليات القادمة

en: Start date
ar: تاريخ البداية.

en: End date
ar: تاريخ النهاية.

en: Ignore
ar: تجاهل

en: Log in
ar: تسجيل الدخول

en: Add new comment
ar: إضافة تعليق جديد

en: Users
ar: المستخدمين

en: Defaults
ar: الوضعيات الافتراضية

en: Logout
ar: خروج

en: Sort by
ar: الترتيب حسب

en: Show
ar: عرض

en: Messages
ar: الرسائل

en: ‹ previous
ar: ‹ السابقة

en: next ›
ar: التالية ›

en: View user profile.
ar: عرض ملف المستخدم.

en: Search results
ar: نتائج البحث

en: Your search yielded no results
ar: لا نتائج لعملية البحث

en: Topics
ar: المناقشات

en: Topic
ar: المناقشة

en: Posts
ar: المحتوى

en: author
ar: مؤلف

en: Notice
ar: إعلام

en: People
ar: الأشخاص

en: Date created
ar: تاريخ الإنشاء

en: Document
ar: وثيقة

en: Apply
ar: تطبيق

en: @user's picture
ar: صورة @user

en: « first
ar: « الأولى

en: last »
ar: الأخيرة »

en: Offset
ar: الإزاحة

en: Featured
ar: متميز

en: Skip to main content
ar: تجاوز إلى المحتوى الرئيسي

en: Blocked user %name.
ar: مُنع المستخدم: %name.

en: Notification settings
ar: إعدادت الاشعارات

en: Save and continue
ar: حفظ ومتابعة

en: Contributors
ar: المساهمون

en: @type %title has been created.
ar: تم إنشاء ال@type‏ %title.

en: sorted by
ar: تصنيف بحسب

en: - All -
ar: - الكل -

en: Polls
ar: استطلاعات الرأي

en: An unrecoverable error occurred. The uploaded file likely exceeded the maximum file size (@size) that this server supports.
ar: حدث خطأ غير قابل للاسترجاع. حجم الملف على الأرجح تجاوز الحد الأقصى (@size) الذي يتحمله الخادم.

en: Page top
ar: أعلى الصفحة

en: Page bottom
ar: أسفل الصفحة

en: Sidebar first
ar: العمود الجانبي الأول

en: Date changed
ar: تاريخ التعديل

en: Review the messages above before visiting <a href="@url">your new site</a>.
ar: من فضلك راجع الرسائل أعلاه قبل التوجه إلى <a href="@url">موقعك الجديد</a>.

en: <a href="@url">Visit your new site</a>.
ar: <a href="@url">زيارة موقعك الجديد</a>.

en: An unrecoverable error occurred. Use of this form has expired. Try reloading the page and submitting again.
ar: حدث خطأ غير قابل للاسترداد. انتهت مدة صلاحية استخدام هذه الاستمارة. يرجى إعادة محاولة تحميل الصفحة والطلب من جديد.

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
ar: استخدم <em>الصفحات الأساسية</em> للمحتوى الثابت، مثل صفحة 'عن الموقع'.

en: Highlighted
ar: مبرز

en: Sidebar second
ar: الشريط الجانبي الثاني

en: Asc
ar: تصاعدي

en: Master
ar: الرئيسي
