Drupal Commons (7.x-3.9) - en to fi translation catalogue (132 entries)

en: Home
fi: Etusivu

en: Title
fi: Otsikko

en: Body
fi: Sisältö

en: Status
fi: Tila

en: Approve
fi: Hyväksy

en: Operations
fi: Toimenpiteet

en: Content
fi: Sisältö

en: Groups
fi: Ryhmät

en: Group
fi: Ryhmä

en: Type
fi: Tyyppi

en: Author
fi: Tekijä

en: Closed
fi: Suljettu

en: Subject
fi: Aihe

en: Cancel
fi: Peruuta

en: Description
fi: Kuvaus

en: more
fi: lisää

en: Comments
fi: Kommentit

en: Documentation
fi: Dokumentaatio

en: File
fi: Tiedosto

en: Login
fi: Kirjaudu

en: Date
fi: Päivämäärä

en: Search
fi: Etsi

en: Reset
fi: Palauta

en: Message
fi: Viesti

en: Settings
fi: Asetukset

en: Feed
fi: Syöte

en: Save
fi: Tallenna

en: Help
fi: Ohje

en: Node type
fi: Solmun tyyppi

en: Event
fi: Tapahtumat

en: Updated
fi: Päivitetty

en: User
fi: Käyttäjä

en: action
fi: toiminto

en: Created
fi: Luotu

en: Create
fi: Luo

en: Question
fi: Kysymys

en: Answer
fi: Vastaa

en: All
fi: Kaikki

en: Active
fi: Voimassa

en: Post
fi: Kirjoitus

en: Block
fi: Lohko

en: Page
fi: Sivu

en: Site
fi: Sivusto

en: Header
fi: Ylätunniste

en: Footer
fi: Alatunniste

en: Comment
fi: Kommentti

en: Location
fi: Sijainti

en: Address
fi: Osoite

en: Send
fi: Lähetä

en: Group name
fi: Ryhmän nimi

en: Events
fi: Tapahtumat

en: Upcoming events
fi: Tulevat tapahtumat

en: Start date
fi: Aloituspäivämäärä

en: End date
fi: Lopetuspäivämäärä

en: Ignore
fi: Ohita

en: Log in
fi: Kirjaudu sisään

en: Add new comment
fi: Lisää uusi kommentti

en: Users
fi: Käyttäjät

en: Defaults
fi: Oletusasetukset

en: First Name
fi: Etunimi

en: Last Name
fi: Sukunimi

en: Logout
fi: Kirjaudu ulos

en: Sort by
fi: Lajittele

en: Show
fi: Näytä

en: Messages
fi: Viestit

en: ‹ previous
fi: ‹ edellinen

en: next ›
fi: seuraava ›

en: View user profile.
fi: Näytä käyttäjäprofiili.

en: Search results
fi: Hakutulokset

en: Your search yielded no results
fi: Haku ei tuottanut tuloksia.

en: Topics
fi: Aiheet

en: Topic
fi: Aihe

en: Posts
fi: Kirjoitukset

en: author
fi: kirjoittaja

en: Notice
fi: Huomio

en: People
fi: Käyttäjät

en: Date created
fi: Luontipäivämäärä

en: Documents
fi: Dokumentit

en: flag
fi: lippu

en: Apply
fi: Käytä

en: Join group
fi: Liity ryhmään

en: Leave group
fi: Lähde ryhmästä

en: Group description
fi: Ryhmän kuvaus

en: @user's picture
fi: Käyttäjän @user kuva

en: « first
fi: « ensimmäinen

en: last »
fi: viimeinen »

en: Mark as read
fi: Merkitse luetuksi

en: Featured
fi: Esitelty

en: Skip to main content
fi: Hyppää pääsisältöön

en: Sign up
fi: Rekisteröidy

en: Blocked user %name.
fi: Käyttäjätili suljettu: %name.

en: Notification settings
fi: Ilmoitusasetukset

en: Save and continue
fi: Tallenna ja jatka

en: @type %title has been created.
fi: @type %title on lisätty.

en: Processed @current out of @total.
fi: Prosessoitu @current (@total).

en: sorted by
fi: lajiteltuna

en: Radioactivity
fi: Radioaktiivisuus

en: Secondary
fi: Toissijainen

en: Post date
fi: Lähetetty

en: Search Terms
fi: Hakusanat

en: Items per page
fi: Merkintöjä sivua kohti

en: - All -
fi: - Kaikki -

en: Polls
fi: Kyselyt

en: An unrecoverable error occurred. The uploaded file likely exceeded the maximum file size (@size) that this server supports.
fi: Tapahtui peruuttamaton virhe. Tiedoston koko todennäköisesti ylitti palvelimen suurimman tuetun tiedostokoon (@size).

en: Naked
fi: Alasti

en: View panes
fi: Näkymäpaneelit

en: Content pane
fi: Sisältöpaneeli

en: Page top
fi: Sivun yläreunaan

en: Page bottom
fi: Sivun alareuna

en: Sidebar first
fi: Ensimmäinen sivupalkki

en: All content
fi: Kaikki sisältö

en: revision user
fi: version käyttäjä

en: Date changed
fi: Muutospäivämäärä

en: Review the messages above before visiting <a href="@url">your new site</a>.
fi: Tarkista yllä näkyvät viestit ennen kuin siirryt <a href="@url">uudelle sivustollesi</a>.

en: <a href="@url">Visit your new site</a>.
fi: <a href="@url">Käy uudella sivustollasi</a>.

en: An unrecoverable error occurred. Use of this form has expired. Try reloading the page and submitting again.
fi: Tapahtui selvittämätön virhe. Kaavakkeen käyttö on vanhentunut. Lataa sivu uudelleen ja lähetä kaavake uudemman kerran.

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
fi: Käytä <em>perussivuja</em> staattiseen sisältöösi kuten esimerkiksi "Tietoa meistä" sivu.

en: Highlighted
fi: Korostettu

en: Sidebar second
fi: Toinen sivupalkki

en: Filter results
fi: Suodata tuloksia

en: Administer group
fi: Ylläpidä ryhmää

en: Group roles and permissions
fi: Ryhmän oikeudet ja roolit

en: Group visibility
fi: Ryhmän näkyvyys

en: Group content visibility
fi: Ryhmäsisällön näkyvyys

en: You are the group manager
fi: Olet ryhmän ylläpitäjä

en: Enter 0 for unlimited
fi: Rajoittamaton: 0

en: Master
fi: Isäntä

en: Request message
fi: Kutsuviesti

en: This is the text a user may send to the group administrators.
fi: Tämä on teksti jonka käyttäjä voi lähettää ryhmän ylläpitäjille.

en: Group membership
fi: Ryhmän jäsenyys

en: Determine if this is an OG group.
fi: Määrittele, onko tämä OG ryhmä.

en: You are already registered to another group | You are already registered to @count groups
fi[0]: Olet jo rekisteröitynyt toiseen ryhmään
fi[1]: Olet jo rekisteröitynyt @count muuhun ryhmään
