Composed Field (7.x-1.0-rc1) - en to ar translation catalogue (31 entries)

en: Prefix
ar: سابقة

en: Suffix
ar: لاحقة

en: Yes
ar: نعم

en: No
ar: لا

en: File
ar: ملف

en: Date
ar: التاريخ

en: Password
ar: كلمة المرور

en: - None -
ar: - لا شيء -

en: Weight
ar: الوزن

en: Required
ar: ضروري

en: Before
ar: قبل

en: After
ar: بعد

en: Block
ar: الصندوق

en: Inline
ar: داخل المحتوى

en: Fields
ar: الحقول

en: Table
ar: جدول

en: List type
ar: نوع اللائحة

en: Hidden
ar: مخفي

en: Text field
ar: خانة نصية

en: Style
ar: نمط

en: Tabs
ar: علامات التبويب

en: Text area
ar: مساحة نص

en: Machine name
ar: الاسم الآلي

en: - Select -
ar: - اختر -

en: Fieldset
ar: مجموعة حقول

en: Text format
ar: تنسيق النص

en: The default value for this field, used when creating new content.
ar: القيمة الافتراضية لهذا الحقل، تستخدم عند إنشاء محتوى جديد.

en: Warning: Give to trusted roles only; this permission has security implications.
ar: تحذير : هذه الصلاحية تؤثر على الأمن، لا تمنحها إلا للأدوار الموثوق بها.

en: The possible values this field can contain. Enter one value per line, in the format key|label.
ar: القيم المحتملة التي يمكن أن يحتويها هذا الحقل. قم بإدخال قيمة في كل سطر، بالشكل مفتاح|تسمية.

en: The key is the stored value. The label will be used in displayed values and edit forms.
ar: المفتاح هو قيمة مسجلة. سوف تستخدم التسمية أثناء عرض القيم و تعديل الاستمارات.

en: The label is optional: if a line contains a single string, it will be used as key and label.
ar: التسمية اختيارية: إذا تضمن السطر قيمة نصية بسيطة، سيتم استخدامها كمفتاح وتسمية.
