Composed Field (7.x-1.0-rc1) - en to ro translation catalogue (36 entries)

en: Suffix
ro: Sufix

en: Yes
ro: Da

en: No
ro: Nu

en: File
ro: Fișier

en: Date
ro: Data

en: Password
ro: Parolă

en: - None -
ro: - Niciuna -

en: Weight
ro: Greutate

en: Required
ro: Necesar

en: Before
ro: Anterior

en: After
ro: După

en: Block
ro: Bloc

en: Fields
ro: Câmpuri

en: Table
ro: Tabel

en: List type
ro: Tip listă

en: Collapsible
ro: Colapsabil

en: Collapsed
ro: Colapsat

en: Hidden
ro: Ascuns

en: Text field
ro: Câmp text

en: Style
ro: Stil

en: Tabs
ro: Taburi

en: Select
ro: Alege

en: Text area
ro: Zonă de text

en: Machine name
ro: Numele mașinii

en: Ordered list
ro: Listă ordonată

en: Unordered list
ro: Listă neordonată

en: - Select -
ro: -Selectaţi-

en: Radios
ro: Butoane radio

en: Text format
ro: Formatare text

en: The default value for this field, used when creating new content.
ro: Valoare implicită pentru acest câmp, folosită la crearea de conținut nou.

en: Warning: Give to trusted roles only; this permission has security implications.
ro: Avertisment: A se acorda numai rolurilor care prezintă încredere; această permisiune are implicații de securitate.

en: Invisible
ro: Invizibil

en: The possible values this field can contain. Enter one value per line, in the format key|label.
ro: Valorile posibile pe care le poate avea acest câmp. Introduceți câte o valoare pe linie, sub forma cheie|valoare.

en: The key is the stored value. The label will be used in displayed values and edit forms.
ro: Cheia este valoarea stocată. Eticheta va fi folosită la valorile afișate și la formularele de editare.

en: The label is optional: if a line contains a single string, it will be used as key and label.
ro: Eticheta este opțională: Dacă o linie conține un singur șir, acesta va fi folosit ca cheie și valoare.

en: Unformatted list
ro: Listă neformatată
