Command Post (7.x-1.0-alpha1) - en to ar translation catalogue (34 entries)

en: Status
ar: الحالة

en: Submit
ar: إضافة

en: Value
ar: القيمة

en: Development
ar: التطوير

en: Group
ar: المجموعة

en: Description
ar: الوصف

en: Yes
ar: نعم

en: No
ar: لا

en: Version
ar: النسخة

en: view
ar: عرض

en: Edit
ar: تحرير

en: None
ar: لا شيء

en: Response
ar: الجواب

en: Name
ar: الاسم

en: Node ID
ar: معرف العقدة

en: True
ar: صحيح

en: False
ar: خطأ

en: Update
ar: تحديث

en: Unknown
ar: غير معروف

en: Node
ar: العقدة

en: Data type
ar: نوع البيانات

en: All
ar: الكل

en: Group ID
ar: معرف مجموعة

en: Last update
ar: آخر تحديث

en: node
ar: عقدة

en: String
ar: المقطع

en: Integer
ar: عدد صحيح

en: Key
ar: المفتاح

en: Notice
ar: إعلام

en: Ok
ar: حسنًا

en: Float
ar: عدد حقيقي

en: Site status
ar: حالة الموقع

en: Fail
ar: فشل

en: Boolean
ar: قيمة منطقية
