Command Post (7.x-1.0-alpha1) - en to fa translation catalogue (35 entries)

en: Status
fa: وضعیت

en: Submit
fa: ثبت

en: Value
fa: مقدار

en: Development
fa: توسعه

en: Group
fa: گروه

en: Description
fa: شرح

en: Yes
fa: بله

en: No
fa: خیر

en: Version
fa: نسخه

en: view
fa: مشاهده

en: Edit
fa: ویرایش

en: None
fa: هیچ

en: Response
fa: پاسخ

en: Name
fa: نام

en: Node ID
fa: شناسه گره

en: True
fa: صحیح

en: False
fa: غلط

en: Update
fa: به‌روزرسانی

en: Unknown
fa: نامشخص

en: Node
fa: محتوا

en: Data type
fa: نوع داده

en: All
fa: همه

en: Group ID
fa: شناسه گروه

en: Last update
fa: آخرین به‌روزرسانی

en: node
fa: محتوا

en: String
fa: رشته

en: Integer
fa: صحیح

en: Key
fa: کلید

en: Notice
fa: اطلاعیه

en: Ok
fa: تایید

en: Float
fa: شناور

en: Site status
fa: وضعیت سایت

en: Text to display
fa: متن قابل نمایش

en: Fail
fa: شکست

en: Boolean
fa: منطقی
