Command Post (7.x-1.0-alpha1) - en to id translation catalogue (34 entries)

en: Submit
id: Kirim

en: Value
id: Nilai

en: Development
id: Pengembangan

en: Group
id: Grup

en: Description
id: Deskripsi

en: Yes
id: Ya

en: No
id: Tidak

en: Version
id: Versi

en: view
id: tampilan

en: Edit
id: Sunting

en: None
id: Tiada

en: Response
id: Jawaban

en: Name
id: Nama

en: Node ID
id: ID Node

en: True
id: Benar

en: False
id: Salah

en: Update
id: Perbarui

en: Unknown
id: Tak dikenal

en: Data type
id: Jenis data

en: All
id: Semua

en: Group ID
id: ID Grup

en: Last update
id: Pembaruan terakhir

en: String
id: Untai

en: Integer
id: Bilangan bulat

en: Key
id: Kunci

en: Notice
id: Peringatan

en: Ok
id: Oke

en: Float
id: Pecahan

en: Request
id: Permintaan

en: Site status
id: Status situs

en: Text to display
id: Teks untuk ditampilkan

en: Fail
id: Gagal

en: Alpha
id: Awal

en: Site logo
id: Logo situs
