Command Post (7.x-1.0-alpha1) - en to ur translation catalogue (14 entries)

en: Status
ur: حالت

en: Submit
ur: جمع کرائیں

en: Value
ur: قیمت

en: Development
ur: ڈویلپمنٹ

en: Group
ur: گروپ

en: Description
ur: وضاحت

en: Yes
ur: ہاں

en: No
ur: نہیں

en: view
ur: مشاہدہ کریں

en: Last update
ur: گزشتہ تجدید

en: String
ur: سطر

en: Integer
ur: صحیح عدد

en: Float
ur: کسری عدد

en: Boolean
ur: بولین
