Computed Field (7.x-1.0-beta1) - en to ru translation catalogue (11 entries)

en: Fields
ru: Поля

en: Database Storage Settings
ru: Настройки хранения в базе данных

en: Data Type
ru: Тип данных

en: The SQL datatype to store this field in.
ru: Тип данных SQL для хранения поля.

en: Default Value
ru: Значение по умолчанию

en: Not NULL
ru: Не NULL

en: To store this field in the database, please specify the data length.
ru: Чтобы сохранить это поле в базе данных, пожалуйста укажите  длинну данных.

en: Computed
ru: Вычисляемое

en: Plain text
ru: Простой текст

en: Computed Field
ru: Вычисляемые поля

en: Create field data via PHP code.
ru: Созадть область с данными, используя PHP код.
