Conference Suite (7.x-1.0) - en to sv translation catalogue (101 entries)

en: Title
sv: Titel

en: delete
sv: radera

en: Delete
sv: Radera

en: Operations
sv: Funktioner

en: Content
sv: Innehåll

en: Type
sv: Typ

en: Author
sv: Författare

en: Subject
sv: Ämne

en: Send email
sv: Skicka e-post

en: Cancel
sv: Avbryt

en: Description
sv: Beskrivning

en: Email notifications
sv: E-postmeddelanden

en: Email settings
sv: Inställningar för e-post

en: Enabled
sv: Aktiverad

en: Overview
sv: Översikt

en: Edit
sv: Redigera

en: Date
sv: Datum

en: Miscellaneous settings
sv: Övriga inställningar

en: This action cannot be undone.
sv: Denna åtgärd kan inte ångras.

en: Message
sv: Meddelande

en: - None -
sv: - Ingen -

en: Weight
sv: Vikt

en: Settings
sv: Inställningar

en: Name
sv: Namn

en: edit
sv: redigera

en: General settings
sv: Allmänna inställningar

en: settings
sv: inställningar

en: Label
sv: Etikett

en: Default
sv: Förvald

en: Schedule
sv: Schemaläggning

en: View
sv: Visa

en: Path
sv: Sökväg

en: Section
sv: Sektion

en: Total
sv: Totalt

en: User
sv: Användare

en: Continue
sv: Fortsätt

en: Email
sv: E-post

en: Access denied
sv: Åtkomst nekad

en: Area
sv: Område

en: Module
sv: Modul

en: Recipients
sv: Mottagare

en: Your name
sv: Ditt namn

en: Time zone
sv: Tidszon

en: %time ago
sv: %time sedan

en: login
sv: logga in

en: Price
sv: Pris

en: Amount
sv: Belopp

en: Current
sv: Nuvarande

en: Add to cart
sv: Lägg till i varukorg

en: Send
sv: Skicka

en: Owner
sv: Ägare

en: Day
sv: Dag

en: Table view
sv: Tabellvy

en: Start date
sv: Startdatum

en: End date
sv: Slutdatum

en: First name
sv: Förnamn

en: Last name
sv: Efternamn

en: Arguments
sv: Argument

en: Save settings
sv: Spara inställningar

en: Operation
sv: Funktion

en: You
sv: Du

en: Display name
sv: Visningsnamn

en: Entity
sv: Objekt

en: Your message has been sent.
sv: Ditt meddelande har skickats.

en: Date created
sv: Datum för skapande

en: @type: deleted %title.
sv: @type: raderade %title.

en: Basic information
sv: Grundläggande information

en: is
sv: är

en: From name
sv: Från namn

en: Administrator
sv: Administratör

en: Context
sv: Sammanhang

en: deleted
sv: raderad

en: Go back
sv: Tillbaka

en: and
sv: och

en: - Select -
sv: - Välj -

en: Add @type
sv: Lägg till @type

en: Create @name
sv: Skapa @name

en: @type %title has been deleted.
sv: %title (@type) har raderats.

en: Registration status
sv: Status på registrering

en: Settings saved.
sv: Inställningar sparade.

en: User account
sv: Användarkonto

en: Export products
sv: Exportera varor

en: Import products
sv: Importera varor

en: Create order
sv: Skapa beställning

en: No link
sv: Ingen länk

en: Scheduling
sv: Schemaläggning

en: No notifications
sv: Inga meddelanden

en: Your email address
sv: Din e-postadress

en: Dashboard
sv: Översiktspanel

en: Delete link
sv: Radera länk

en: Edit link
sv: Länk för redigering

en: Min
sv: minsta

en: Save preferences
sv: Spara val

en: schedule
sv: schemaläggning

en: Date changed
sv: Ändrad datum

en: Delete date type
sv: Radera datumtyp

en: Weight for @title
sv: Vikt för @title

en: %time hence
sv: %time från nu

en: View and display
sv: Vy och visning

en: Link label to the referenced entity
sv: Länketikett till det refererade objektet

en: - Select operation -
sv: - Välj alternativ -
