Conference Suite (7.x-1.0) - en to ar translation catalogue (84 entries)

en: Title
ar: العنوان

en: delete
ar: حذف

en: Status
ar: الحالة

en: Delete
ar: حذف

en: Operations
ar: عمليات

en: Content
ar: المحتوى

en: Type
ar: النوع

en: Author
ar: المؤلف

en: Subject
ar: الموضوع

en: Send email
ar: أرسل بريد إلكتروني

en: Cancel
ar: إلغاء

en: Description
ar: الوصف

en: Email notifications
ar: اشعارات البريد الإلكتروني

en: Email settings
ar: إعدادات البريد الإلكتروني

en: Enabled
ar: مفعل

en: Overview
ar: نظرة عامة

en: Edit
ar: تحرير

en: Date
ar: التاريخ

en: This action cannot be undone.
ar: لا يمكن التراجع عن هذة العملية.

en: Test
ar: الاختبار

en: Message
ar: الرسالة

en: - None -
ar: - لا شيء -

en: Weight
ar: الوزن

en: Settings
ar: الإعدادات

en: Name
ar: الاسم

en: edit
ar: تحرير

en: General settings
ar: الإعدادات العامة

en: settings
ar: إعدادات

en: Label
ar: التسمية

en: Default
ar: الافتراضي

en: Schedule
ar: الجدول الزمني

en: View
ar: عرض

en: Path
ar: المسار

en: Total
ar: المجموع

en: ID
ar: المعرف ID

en: User
ar: المستخدم

en: Continue
ar: متابعة

en: Email
ar: البريد الإلكتروني

en: Access denied
ar: الوصول مرفوض

en: Area
ar: مجال

en: Module
ar: الوحدة

en: Recipients
ar: المتسلمون

en: Your name
ar: اسمك

en: Time zone
ar: النطاق الزمني

en: %time ago
ar: منذ %time

en: Price
ar: السعر

en: Amount
ar: المبلغ

en: Current
ar: الحالي

en: Send
ar: أرسل

en: Owner
ar: المالك

en: Day
ar: باليوم

en: Table view
ar: عرض بالجدول

en: Start date
ar: تاريخ البداية.

en: End date
ar: تاريخ النهاية.

en: First name
ar: الاسم الشخصي

en: Last name
ar: الاسم العائلي

en: Argument
ar: وسيط

en: Arguments
ar: المتغيرات

en: Save settings
ar: حفظ الإعدادات

en: Operation
ar: عملية

en: Display name
ar: اسم العرض

en: Entity
ar: الكيان

en: Your message has been sent.
ar: أُرسلت رسالتك.

en: Session
ar: الجلسة

en: Date created
ar: تاريخ الإنشاء

en: @type: deleted %title.
ar: @type: %title حُذف.

en: is
ar: يكون

en: From name
ar: اسم المرسل

en: Administrator
ar: مدير

en: Context
ar: السياق

en: and
ar: و

en: - Select -
ar: - اختر -

en: Add @type
ar: إضافة @type

en: Create @name
ar: أنشئ @name

en: @type %title has been deleted.
ar: تم حذف ال@type‏ %title.

en: User account
ar: حساب المستخدم

en: Dashboard
ar: لوحة التحكم

en: Delete link
ar: رابط الحذف

en: Date changed
ar: تاريخ التعديل

en: Delete date type
ar: حذف نوع التاريخ

en: UUID
ar: المعرف UUID

en: Weight for @title
ar: الوزن لـ @title

en: %title could not be added to your cart.
ar: تعذرت إضافة %title إلى سلتك.

en: Link label to the referenced entity
ar: تسمية الرابط بناء على الكيان المرجعي
