Conference Suite (7.x-4.1) - en to ro translation catalogue (72 entries)

en: Title
ro: Titlu

en: delete
ro: șterge

en: Status
ro: Stare

en: Delete
ro: Șterge

en: Operations
ro: Operațiuni

en: Content
ro: Conținut

en: Type
ro: Tip

en: Author
ro: Autor

en: Subject
ro: Subiect

en: Send email
ro: Trimite email

en: Cancel
ro: Anulare

en: Description
ro: Descriere

en: Email settings
ro: Setări e-mail

en: Enabled
ro: Activat

en: Overview
ro: Privire de ansamblu

en: Edit
ro: Editați

en: Date
ro: Data

en: This action cannot be undone.
ro: Această acţiune nu are cale de întoarcere.

en: Message
ro: Mesaj

en: - None -
ro: - Niciuna -

en: Weight
ro: Greutate

en: Settings
ro: Setări

en: Name
ro: Nume

en: edit
ro: modifică

en: General settings
ro: Setări generale

en: settings
ro: setări

en: Label
ro: Etichetă

en: Default
ro: Implicit

en: View
ro: Afişează

en: Path
ro: Cale

en: User
ro: Utilizator

en: Continue
ro: Continuare

en: Email
ro: email

en: Access denied
ro: Acces respins

en: Area
ro: Zonă

en: Module
ro: Modul

en: Recipients
ro: Destinatari

en: Your name
ro: Numele dumneavoastră

en: Time zone
ro: Fusul orar

en: %time ago
ro: %time în urmă

en: Price
ro: Preţ

en: Current
ro: Actual

en: Send
ro: Trimite

en: Owner
ro: Proprietar

en: Day
ro: Zi

en: Start date
ro: Data de început

en: End date
ro: Data de sfârşit

en: Arguments
ro: Argumente

en: Save settings
ro: Salvare opţiuni

en: Operation
ro: Operație

en: Display name
ro: Nume de afişare

en: Entity
ro: Entitate

en: Your message has been sent.
ro: Mesajul tău a fost trimis.

en: Session
ro: Sesiune

en: Date created
ro: Dată creată

en: @type: deleted %title.
ro: @type: %title şters.

en: is
ro: este

en: deleted
ro: șters

en: Go back
ro: Înapoi

en: and
ro: şi

en: - Select -
ro: -Selectaţi-

en: Add @type
ro: Adaugă @type

en: Create @name
ro: Creează @name

en: @type %title has been deleted.
ro: @type %title a fost şters.

en: User account
ro: Cont utilizator

en: No link
ro: Niciun link

en: Your email address
ro: Adresa dumneavoastră de e-mail

en: Dashboard
ro: Panou de control

en: Date changed
ro: Dată schimbată

en: Weight for @title
ro: Greutate pentru @title

en: %time hence
ro: %time de aici înainte

en: Link label to the referenced entity
ro: Legați eticheta către entitatea de referință
