Conference Suite (7.x-4.2) - en to ja translation catalogue (100 entries)

en: Title
ja: タイトル

en: delete
ja: 削除

en: Status
ja: 状態

en: Delete
ja: 削除

en: Operations
ja: 操作

en: Content
ja: コンテンツ

en: Type
ja: タイプ

en: Author
ja: 投稿者

en: Subject
ja: 件名

en: Send email
ja: メール送信

en: Cancel
ja: キャンセル

en: Description
ja: 説明

en: Email notifications
ja: メール通知

en: Email settings
ja: メール設定

en: Enabled
ja: 有効

en: Overview
ja: 概観

en: Edit
ja: 編集

en: Date
ja: 日付

en: This action cannot be undone.
ja: この処理は取り消しできません。

en: Test
ja: テスト

en: Message
ja: メッセージ

en: - None -
ja: - なし -

en: Weight
ja: ウェイト

en: Settings
ja: 設定

en: Name
ja: 名前

en: edit
ja: 編集

en: General settings
ja: 全般の設定

en: settings
ja: 設定

en: Label
ja: ラベル

en: Default
ja: デフォルト

en: Schedule
ja: スケジュール

en: View
ja: ビュー

en: Path
ja: パス

en: Section
ja: セクション

en: Total
ja: 合計

en: Submission guidelines
ja: 投稿のガイドライン

en: User
ja: ユーザー

en: Continue
ja: 継続

en: Email
ja: メール

en: Access denied
ja: アクセスは拒否されました

en: Area
ja: エリア

en: Module
ja: モジュール

en: Recipients
ja: 受信者

en: Your name
ja: 名前

en: Time zone
ja: タイムゾーン

en: %time ago
ja: %time 前

en: login
ja: ログイン

en: Price
ja: 価格

en: Current
ja: 現在

en: Send
ja: 送信

en: Owner
ja: 所有者

en: Getting started
ja: はじめに

en: Day
ja: 日

en: Table view
ja: テーブル表示

en: Start date
ja: 開始日

en: End date
ja: 終了日

en: Note
ja: 注意

en: Argument
ja: 引数

en: Arguments
ja: 引数

en: Save settings
ja: 設定の保存

en: Operation
ja: 操作

en: Withdraw
ja: 撤回

en: Display name
ja: 表示名

en: Entity
ja: エンティティ

en: Your message has been sent.
ja: メッセージは送信されました

en: Session
ja: セッション

en: Max
ja: 最大

en: Date created
ja: 作成日時

en: @type: deleted %title.
ja: @type: %titleが削除されました。

en: Basic information
ja: 基本情報

en: go back
ja: 戻る

en: is
ja: が

en: From name
ja: 送信者名

en: Administrator
ja: 管理者

en: Context
ja: コンテキスト

en: deleted
ja: 削除

en: and
ja: かつ

en: - Select -
ja: - 選択 -

en: Preferences
ja: 初期設定

en: Add @type
ja: @typeを追加

en: Create @name
ja: @nameの作成

en: @type %title has been deleted.
ja: @type %title が削除されました。

en: User account
ja: ユーザーアカウント

en: No link
ja: リンクなし

en: Scheduling
ja: スケジューリング

en: Your email address
ja: あなたのメールアドレス

en: Dashboard
ja: ダッシュボード

en: Delete link
ja: リンクを削除

en: withdraw
ja: 撤回

en: Edit link
ja: 編集リンク

en: Min
ja: 最小

en: schedule
ja: スケジュール

en: Date changed
ja: 更新日付

en: Delete date type
ja: 日付形式を削除

en: Room
ja: 部屋

en: Weight for @title
ja: @title のウェイト

en: %time hence
ja: %time 後

en: View and display
ja: ビューとディスプレイ

en: Link label to the referenced entity
ja: ラベルを参照先エンティティへリンク

en: Change user roles
ja: ユーザーの役割を変更
