Conference Suite (7.x-4.4) - en to fa translation catalogue (95 entries)

en: Title
fa: عنوان

en: delete
fa: حذف

en: Status
fa: وضعیت

en: Delete
fa: حذف

en: Operations
fa: عملیات

en: Content
fa: محتوا

en: Type
fa: نوع

en: Author
fa: نویسنده

en: Subject
fa: موضوع

en: Send email
fa: فرستادن نامه الکترونیکی

en: Cancel
fa: لغو

en: Description
fa: شرح

en: Email notifications
fa: اطلاع از طریق پست الکترونیکی

en: Email settings
fa: پیکربندی پست الکترونیکی

en: Enabled
fa: فعال

en: Overview
fa: مرورکلی

en: Edit
fa: ویرایش

en: Date
fa: تاریخ

en: This action cannot be undone.
fa: این عمل برگشت‌پذیر نیست.

en: Test
fa: آزمایش

en: Message
fa: پیغام

en: - None -
fa: - هیچکدام -

en: Weight
fa: وزن

en: Settings
fa: تنظیمات

en: Name
fa: نام

en: edit
fa: ویرایش

en: General settings
fa: تنظیمات عمومی

en: settings
fa: تنظیمات

en: Label
fa: برچسب

en: Default
fa: پیش‌فرض

en: Schedule
fa: برنامه زمانی

en: View
fa: مشاهده

en: Path
fa: مسیر

en: Section
fa: بخش

en: Total
fa: مجموع

en: Submission guidelines
fa: زاهنما های ثبت

en: User
fa: کاربر

en: Continue
fa: ادامه

en: Email
fa: پست الکترونیکی

en: Access denied
fa: دسترسی مجاز نیست

en: Area
fa: منطقه

en: Module
fa: ماژول

en: Recipients
fa: گیرنده‌ها

en: Your name
fa: نام شما

en: Time zone
fa: ناحیه زمانی

en: %time ago
fa: %time قبل

en: login
fa: لاگین

en: Price
fa: قیمت

en: overview
fa: مرورکلی

en: Current
fa: جاری

en: Send
fa: ارسال

en: Owner
fa: مالک

en: Getting started
fa: شروع به کار

en: Day
fa: روز

en: Start date
fa: تاریخ شروع

en: End date
fa: تاریخ پایان

en: Note
fa: یادداشت

en: Argument
fa: آرگومان

en: Arguments
fa: آرگومان‌ها

en: Save settings
fa: ذخیره تنظیمات

en: Operation
fa: عملکرد

en: You
fa: شما

en: Display name
fa: نمایش نام

en: Entity
fa: عنصر

en: Your message has been sent.
fa: پیغام شما ارسال شد.

en: Session
fa: نشست

en: Date created
fa: تاریخ ایجاد

en: @type: deleted %title.
fa: @type: %title حذف شد.

en: Basic information
fa: اطلاعات پایه

en: is
fa: است

en: From name
fa: نام فرستنده

en: Administrator
fa: مدیر

en: Context
fa: زمینه

en: deleted
fa: حذف شده

en: Go back
fa: بازگشت به عقب

en: and
fa: و

en: - Select -
fa: - انتخاب -

en: Add @type
fa: افزودن @type

en: Create @name
fa: ایجاد @name

en: @type %title has been deleted.
fa: @type %title حذف شد.

en: Settings saved.
fa: تنظيمات ذخيره شد

en: User account
fa: حساب کاربری

en: No link
fa: بدون پیوند

en: Scheduling
fa: زمان‌بندی

en: Your email address
fa: آدرس پست الکتونیکی شما

en: Dashboard
fa: میزکار

en: Dashboard settings
fa: تنظیمات داشبورد

en: Delete link
fa: پیوند حذف

en: Edit link
fa: پیوند ویرایش

en: Min
fa: حداقل

en: Date changed
fa: تاریخ تغییر

en: Delete date type
fa: حذف نوع تاریخ

en: Weight for @title
fa: وزن @title

en: %title could not be added to your cart.
fa: %title نمی‌تواند به سبد خرید شما اضافه شود.

en: No payment required
fa: نیازی به پرداخت نیست.
