Conference Suite (7.x-4.4) - en to hu translation catalogue (119 entries)

en: Title
hu: Cím

en: delete
hu: törlés

en: Status
hu: Állapot

en: Delete
hu: Törlés

en: Operations
hu: Műveletek

en: Content
hu: Tartalom

en: Type
hu: Típus

en: Author
hu: Szerző

en: Subject
hu: Tárgy

en: Send email
hu: Email küldése

en: Cancel
hu: Mégsem

en: Description
hu: Leírás

en: Email notifications
hu: Email értesítések

en: Email settings
hu: Email beállítások

en: Enabled
hu: Engedélyezett

en: Overview
hu: Áttekintés

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: Date
hu: Dátum

en: This action cannot be undone.
hu: A művelet nem vonható vissza.

en: Test
hu: Teszt

en: Message
hu: Üzenet

en: - None -
hu: – Nincs –

en: Weight
hu: Súly

en: Settings
hu: Beállítások

en: Name
hu: Név

en: edit
hu: szerkesztés

en: General settings
hu: Általános beállítások

en: settings
hu: beállítások

en: Label
hu: Címke

en: Default
hu: Alapértelmezés

en: Schedule
hu: Időzítés

en: Unscheduled
hu: Nem tervezett

en: View
hu: Megtekintés

en: Path
hu: Útvonal

en: Section
hu: Szakasz

en: Total
hu: Mindösszesen

en: Submission guidelines
hu: Beküldési irányelvek

en: User
hu: Felhasználó

en: Continue
hu: Folytatás

en: Email
hu: E-mail

en: Access denied
hu: A hozzáférés megtagadva

en: Area
hu: Terület

en: Module
hu: Modul

en: Recipients
hu: Címzettek

en: Your name
hu: Saját név

en: Time zone
hu: Időzóna

en: %time ago
hu: %time óta

en: login
hu: bejelentkezés

en: Price
hu: Ár

en: overview
hu: áttekintés

en: Current
hu: Jelenlegi

en: Send
hu: Küldés

en: Owner
hu: Tulajdonos

en: Getting started
hu: Indulás

en: Day
hu: Nap

en: Table view
hu: Tábla nézet

en: Start date
hu: Kezdődátum

en: End date
hu: Végdátum

en: Note
hu: Megjegyzés

en: Argument
hu: Argumentum

en: Arguments
hu: Argumentumok

en: Save settings
hu: Beállítások mentése

en: Operation
hu: Művelet

en: You
hu: Te

en: Withdraw
hu: Visszavon

en: Display name
hu: Megjelenített név

en: Entity
hu: Entitás

en: Your message has been sent.
hu: Az üzenet elküldve.

en: Final
hu: Döntő

en: Session
hu: Munkamenet

en: Max
hu: Legfeljebb

en: Date created
hu: Létrehozás időpontja

en: @type: deleted %title.
hu: @type: %title törölve lett.

en: Basic information
hu: Alapinformációk

en: go back
hu: vissza

en: is
hu: &nbsp;

en: From name
hu: Feladó neve

en: Administrator
hu: Adminisztrátor

en: Context
hu: Szövegkörnyezet

en: deleted
hu: törölve

en: Go back
hu: Vissza

en: and
hu: és

en: - Select -
hu: - Választás -

en: Preferences
hu: Beállítások

en: Add @type
hu: @type hozzáadása

en: Create @name
hu: @name beküldése

en: @type %title has been deleted.
hu: %title @type törlése megtörtént.

en: Registration status
hu: Regisztráció állapota

en: Settings saved.
hu: A beállítások el lettek mentve.

en: User account
hu: Felhasználói fiók

en: Export products
hu: Termékek exportálása

en: Import products
hu: Termékek importálása

en: No link
hu: Nincs hivatkozás

en: Sessions
hu: Munkamenetek

en: Scheduling
hu: Ütemezés

en: Query string
hu: Lekérdezési karakterlánc

en: No notifications
hu: Nincs emlékeztető

en: Your email address
hu: E-mail cím

en: Dashboard
hu: Irányítópult

en: Dashboard settings
hu: Irányítópult beállításai

en: Delete link
hu: Törlés hivatkozása

en: withdraw
hu: visszavon

en: Edit link
hu: Szerkesztés hivatkozása

en: Min
hu: Legkisebb

en: schedule
hu: ütemezés

en: Date changed
hu: Módosítás dátuma

en: Delete date type
hu: Dátumtípus törlése

en: Rooms
hu: Szobák

en: Room capacity
hu: Szoba ágyszáma

en: Weight for @title
hu: @title súlya

en: %time hence
hu: %time óta

en: View and display
hu: Nézet és megjelenítés

en: %title could not be added to your cart.
hu: %title terméket nem lehetett a kosárba tenni.

en: Link label to the referenced entity
hu: Link címkéje a hivatkozott entitáshoz

en: The universally unique ID.
hu: Az univerzális egyedi azonosító.

en: Empty cart
hu: Kosár ürítése

en: Administer bookings
hu: Szobafoglalások adminisztrációja

en: No payment required
hu: Fizetés nem szükséges

en: Change user roles
hu: Felhasználói szerepkörök módosítása
