Conference Suite (7.x-4.4) - en to nl translation catalogue (115 entries)

en: Title
nl: Titel

en: delete
nl: verwijderen

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Operations
nl: Bewerkingen

en: Content
nl: Inhoud

en: Author
nl: Auteur

en: Subject
nl: Onderwerp

en: Send email
nl: Verstuur e-mail

en: Cancel
nl: Annuleren

en: Description
nl: Beschrijving

en: Email notifications
nl: E-mailmeldingen

en: Email settings
nl: E-mail-instellingen

en: Enabled
nl: Ingeschakeld

en: Overview
nl: Overzicht

en: Edit
nl: Bewerken

en: Date
nl: Datum

en: Miscellaneous settings
nl: Overige instellingen

en: This action cannot be undone.
nl: Deze actie kan niet ongedaan worden gemaakt.

en: Message
nl: Bericht

en: - None -
nl: - Geen -

en: Weight
nl: Gewicht

en: Settings
nl: Instellingen

en: Name
nl: Naam

en: edit
nl: bewerken

en: General settings
nl: Algemene instellingen

en: settings
nl: instellingen

en: Default
nl: Standaard

en: Schedule
nl: Inplannen

en: Unscheduled
nl: Ongepland

en: View
nl: Weergeven

en: Path
nl: Pad

en: Section
nl: Sectie

en: Total
nl: Totaal

en: User
nl: Gebruiker

en: Continue
nl: Doorgaan

en: Email
nl: E-mail

en: Access denied
nl: Geen toegang

en: Area
nl: Gebied

en: Recipients
nl: Ontvangers

en: Your name
nl: Uw naam

en: Time zone
nl: Tijdzone

en: %time ago
nl: %time geleden

en: Price
nl: Prijs

en: Current
nl: Huidige

en: Send
nl: Versturen

en: Owner
nl: Eigenaar

en: Getting started
nl: Hoe te beginnen

en: Day
nl: Dag

en: Table view
nl: Tabeloverzicht

en: Start date
nl: Begindatum

en: End date
nl: Einddatum

en: Note
nl: Notitie

en: Arguments
nl: Argumenten

en: Save settings
nl: Instellingen opslaan

en: Operation
nl: Bewerking

en: You
nl: U

en: Withdraw
nl: Intrekken

en: Display name
nl: Naam voor weergave

en: Entity
nl: Entiteit

en: Your message has been sent.
nl: Uw bericht is verzonden.

en: Session
nl: Sessie

en: Max
nl: Maximaal

en: Date created
nl: Aanmaakdatum

en: @type: deleted %title.
nl: @type: %title verwijderd.

en: Basic information
nl: Basisinformatie

en: Edit user
nl: Gebruiker bewerken

en: From name
nl: Naam afzender

en: Administrator
nl: Beheerder

en: deleted
nl: verwijderd

en: Go back
nl: Ga terug

en: are
nl: zijn

en: and
nl: en

en: - Select -
nl: - Selecteren -

en: Preferences
nl: Voorkeuren

en: Add @type
nl: @type toevoegen

en: Create @name
nl: @name aanmaken

en: @type %title has been deleted.
nl: @type %title is verwijderd.

en: Presentation
nl: Presentatie

en: Registration status
nl: Inschrijvingsstatus

en: Registered
nl: Ingeschreven

en: Settings saved.
nl: Instellingen opgeslagen.

en: User account
nl: Gebruikersaccount

en: Export products
nl: Producten exporteren

en: Import products
nl: Producten importeren

en: No link
nl: Geen link

en: Sessions
nl: Sessies

en: Scheduling
nl: Planning

en: Query string
nl: Query-tekst

en: No notifications
nl: Geen notificaties

en: Your email address
nl: Uw e-mailadres

en: Delete link
nl: Verwijderlink

en: withdraw
nl: intrekken

en: Edit link
nl: Bewerkingslink

en: Min
nl: Minimaal

en: Booking
nl: Reservering

en: Footer text
nl: Voettekst

en: schedule
nl: planning

en: Date changed
nl: Wijzigingsdatum

en: From email
nl: Van e-mail

en: Delete date type
nl: Verwijder datatype

en: Rooms
nl: Kamers

en: Administrative
nl: Beheerlink (administrative)

en: Room
nl: Kamer

en: Weight for @title
nl: Gewicht voor @title

en: Booking Type
nl: Reserveringstype

en: %time hence
nl: over %time

en: View and display
nl: Bekijken en weergeven

en: %title could not be added to your cart.
nl: %title kan niet toegevoegd worden aan uw winkelwagen.

en: Link label to the referenced entity
nl: Label linkt naar gerefereerde entiteit

en: The universally unique ID.
nl: De universeel unieke ID.

en: Empty cart
nl: Winkelwagen leegmaken

en: Create bookings
nl: Reserveringen aanmaken

en: No payment required
nl: Betaling is niet vereist

en: Change user roles
nl: Gebruikersrollen wijzigen

en: - Select operation -
nl: - Bewerking selecteren -
