Conference Suite (7.x-4.4) - en to uk translation catalogue (124 entries)

en: Title
uk: Заголовок

en: delete
uk: видалити

en: Status
uk: Стан

en: Delete
uk: Видалити

en: Operations
uk: Операції

en: Content
uk: Вміст

en: Type
uk: Тип

en: Author
uk: Автор

en: Subject
uk: Тема

en: Send email
uk: Надіслати електронний лист

en: Cancel
uk: Скасувати

en: Description
uk: Опис

en: Email notifications
uk: Повідомлення електронною поштою.

en: Email settings
uk: Налаштування електронної пошти

en: Enabled
uk: Увімкнено

en: Overview
uk: Огляд

en: Edit
uk: Редагувати

en: Date
uk: Дата

en: Miscellaneous settings
uk: Різні налаштування

en: This action cannot be undone.
uk: Цю дію буде неможливо відмінити.

en: Test
uk: Тест

en: Message
uk: Повідомлення

en: - None -
uk: - Немає -

en: Weight
uk: Вага

en: Settings
uk: Налаштування

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: edit
uk: редагувати

en: General settings
uk: Загальні налаштування

en: settings
uk: налаштування

en: Label
uk: Мітка

en: Default
uk: Базово

en: Schedule
uk: Розклад

en: Unscheduled
uk: Позапланові

en: View
uk: Перегляд

en: Path
uk: Шлях

en: Section
uk: Розділ

en: Total
uk: Всього

en: Submission guidelines
uk: Вказівки щодо введення

en: User
uk: Користувач

en: Continue
uk: Продовжити

en: Email
uk: Електронна пошта

en: Access denied
uk: Немає доступу

en: Area
uk: Область

en: Module
uk: Модуль

en: Recipients
uk: Отримувачі

en: Your name
uk: Ваше ім'я

en: Time zone
uk: Часовий пояс

en: %time ago
uk: %time тому

en: login
uk: увійти

en: Price
uk: Ціна

en: overview
uk: огляд

en: Current
uk: Поточна

en: Send
uk: Надіслати

en: Owner
uk: Власник

en: Getting started
uk: Перед початком

en: Day
uk: День

en: Table view
uk: Таблицею

en: Start date
uk: Початкова дата

en: End date
uk: Кінцева дата

en: Note
uk: Примітка

en: Argument
uk: Аргумент

en: Arguments
uk: Аргументи

en: Save settings
uk: Зберегти налаштування

en: Operation
uk: Дія

en: You
uk: Ви

en: Withdraw
uk: Відкликане

en: Display name
uk: Назва

en: Entity
uk: Сутність

en: Your message has been sent.
uk: Ваше повідомлення було відправлене.

en: Final
uk: Остаточний

en: Session
uk: Сеанс

en: Max
uk: Мах

en: Date created
uk: Дата створення

en: @type: deleted %title.
uk: @type: %title видалено.

en: Basic information
uk: Основна інформація

en: go back
uk: перейти назад

en: is
uk: буде

en: Edit user
uk: Редагувати користувача

en: From name
uk: Ім'я відправника

en: Administrator
uk: Адміністратор

en: Context
uk: Контекст

en: deleted
uk: видалено

en: Go back
uk: Назад

en: and
uk: та

en: - Select -
uk: - Виберіть -

en: Preferences
uk: Налаштування

en: Add @type
uk: Додати тип @type

en: Create @name
uk: @name: створити

en: @type %title has been deleted.
uk: @type %title було видалено.

en: Presentation
uk: Вигляд

en: Registered
uk: Зареєстрований

en: Settings saved.
uk: Налаштування збережені.

en: User account
uk: Обліковий запис користувача

en: No link
uk: Без посилання

en: Sessions
uk: Сеанси

en: Scheduling
uk: Планування

en: Query string
uk: Рядок запиту

en: No notifications
uk: Немає сповіщень

en: Your email address
uk: Ваша адреса електронної пошти

en: Dashboard
uk: Панель керування

en: Delete link
uk: Посилання на видалення

en: withdraw
uk: відкликати

en: Paper
uk: Папір

en: Edit link
uk: Посилання на редагування

en: Min
uk: Мін

en: Buffer
uk: Буфер

en: Footer text
uk: Текст нижнього колонтитулу

en: schedule
uk: розклад

en: Date changed
uk: Дата зміни

en: From email
uk: З електронної пошти

en: Delete date type
uk: Видалити тип дати

en: Rooms
uk: Кімнати

en: Room
uk: Кімната

en: Presentations
uk: Презентації

en: Tentative
uk: Експериментальний

en: Weight for @title
uk: Вага для @title

en: %time hence
uk: %time віднині

en: View and display
uk: Вид та відображення

en: %title could not be added to your cart.
uk: %title не може бути доданий до кошика.

en: Link label to the referenced entity
uk: Мітка посилання сутності за посиланням

en: Empty cart
uk: Порожній кошик

en: Speakers
uk: Гучномовці

en: No payment required
uk: Оплата не потрібна

en: - Select operation -
uk: - Виберіть операцію -
