Conference Suite (7.x-4.4) - en to ur translation catalogue (30 entries)

en: Title
ur: عنوان

en: delete
ur: حذف کریں

en: Status
ur: حالت

en: Delete
ur: حذف کریں

en: Operations
ur: معاملات

en: Content
ur: متن

en: Type
ur: قِسم

en: Author
ur: مصنف

en: Subject
ur: موضوع

en: Send email
ur: ای میل ارسال کریں

en: Cancel
ur: منسوخ کریں

en: Description
ur: وضاحت

en: Email notifications
ur: ای میل اطلاعات

en: Email settings
ur: ای میل کی ترتیبات

en: Enabled
ur: فعال

en: This action cannot be undone.
ur: یہ عمل ناقابلِ واپسی ہے۔

en: - None -
ur: - کوئی بھی نہیں -

en: Weight
ur: وزن

en: Settings
ur: ترتیبات

en: edit
ur: ترمیم

en: Label
ur: عنوان

en: Default
ur: طے شدہ

en: View
ur: مشاہدہ کریں

en: Path
ur: پاتھ

en: Email
ur: ای میل

en: Access denied
ur: رسائی مسترد

en: Your name
ur: آپ کا نام

en: %time ago
ur: time% قبل

en: Save settings
ur: ترتیبات کو محفوظ کریں

en: Your message has been sent.
ur: آپ کا پیغام ارسال کر دیا گیا ہے۔
