Configuration Management (7.x-2.0-alpha1) - en to lt translation catalogue (31 entries)

en: Operations
lt: Veiksmai

en: Cancel
lt: Atšaukti

en: Content types
lt: Turinio tipai

en: Variable
lt: Kintamasis

en: Settings
lt: Nustatymai

en: Import
lt: Importuoti

en: Export
lt: Eksportuoti

en: Field
lt: Laukelis

en: Views
lt: Vaizdai

en: View
lt: Peržiūrėti

en: Vocabularies
lt: Žodynai

en: Menu
lt: Meniu

en: Content type
lt: Turinio tipas

en: Menu link
lt: Meniu nuoroda

en: Roles
lt: Rolės

en: Vocabulary
lt: Žodynas

en: Fields
lt: Laukeliai

en: Configuration
lt: Konfigūravimas

en: Role
lt: Rolė

en: Permissions
lt: Leidimai

en: Variables
lt: Kintamieji

en: Menus
lt: Meniu

en: Permission
lt: Leidimai

en: file system
lt: Failų sistema

en: The directory %directory does not exist.
lt: Katalogas %directory neegzistuoja.

en: Tracking
lt: Sekimas

en: Menu links
lt: Meniu nuorodos

en: Text format
lt: Teksto formatas

en: Text formats
lt: Teksto formatai

en: Image styles
lt: Paveikslėlių stiliai

en: Image style
lt: Paveikslėlio stilius
