Configuration Management (7.x-2.0-alpha1) - en to pt translation catalogue (35 entries)

en: Operations
pt: Operações

en: Cancel
pt: Cancelar

en: Content types
pt: Tipos de conteúdo

en: Variable
pt: Variável

en: Settings
pt: Configurações

en: Import
pt: Importar

en: Export
pt: Exportar

en: Field
pt: Campo

en: View
pt: Ver

en: Vocabularies
pt: Vocabulários

en: Content type
pt: Tipo de conteúdo

en: Menu link
pt: Link de menu

en: Roles
pt: Papéis

en: Vocabulary
pt: Vocabulário

en: Fields
pt: Campos

en: Configuration
pt: Configurações

en: General Settings
pt: Configurações Gerais

en: Role
pt: Papel

en: Permissions
pt: Permissões

en: Migrate
pt: Migrar

en: Variables
pt: Variáveis

en: Permission
pt: Permissão

en: file system
pt: sistema de arquivos

en: The directory %directory does not exist.
pt: O diretório %directory não existe.

en: Tracking
pt: Rastreamento

en: Menu links
pt: Links de menu

en: Text format
pt: Formato de texto

en: Text formats
pt: Formatos de texto

en: Image styles
pt: Estilos de imagens

en: The directory %directory does not exist and could not be created.
pt: O diretório %directory não existe e não pode ser criado.

en: The directory %directory exists but is not writable and could not be made writable.
pt: O diretório %directory existe mas não é gravável e não pode ser alterado para ser gravável.

en: Image style
pt: Estilo da imagem

en: Configuration files
pt: Arquivos de configuração

en: Not tracked
pt: Não monitorado

en: View differences
pt: Ver diferenças
