Configuration Management (7.x-2.0-alpha2) - en to da translation catalogue (36 entries)

en: Operations
da: Handlinger

en: Cancel
da: Annullér

en: Content types
da: Indholdstyper

en: Variable
da: Variabel

en: Settings
da: Indstillinger

en: Import
da: Importér

en: Export
da: Eksportér

en: Field
da: Felt

en: View
da: Vis

en: Vocabularies
da: Ordforråd

en: Content type
da: Indholdstype

en: Menu link
da: Menu-link

en: Roles
da: Roller

en: Vocabulary
da: Ordforråd

en: Fields
da: Felter

en: Configuration
da: Indstillinger

en: Role
da: Rolle

en: Permissions
da: Tilladelser

en: configuration
da: konfiguration

en: Migrate
da: Migrér

en: Variables
da: Variable

en: Menus
da: Menuer

en: Permission
da: Tilladelse

en: file system
da: filsystem

en: The directory %directory does not exist.
da: Mappen %directory eksisterer ikke.

en: Menu links
da: Menu-links

en: Overriden
da: Tilsidesat

en: Text format
da: Tekstformat

en: Text formats
da: Tekstformater

en: Image styles
da: Billedformater

en: The directory %directory does not exist and could not be created.
da: Mappen %directory eksisterer ikke og kunne ikke oprettes.

en: The directory %directory exists but is not writable and could not be made writable.
da: Mappen %directory eksisterer men er ikke skrivbar og kunne ikke gøres skrivbar.

en: Image style
da: Billedformat

en: Configuration files
da: Konfigurationsfiler

en: Not tracked
da: Ikke sporet

en: View differences
da: Vis forskelle
