Configuration Management (7.x-2.0-alpha2) - en to he translation catalogue (35 entries)

en: Status
he: מצב

en: Operations
he: פעולות אפשריות

en: Cancel
he: ביטול

en: Content types
he: סוגי תוכן

en: Variable
he: משתנה

en: Settings
he: הגדרות

en: Import
he: יבוא

en: Export
he: יצוא

en: Field
he: שדה

en: Views
he: היבטים

en: View
he: צפיה

en: Vocabularies
he: מילונים

en: Menu
he: תפריט

en: Content type
he: סוג תוכן

en: Menu link
he: קישור תפריט

en: Roles
he: תפקידים

en: Vocabulary
he: מילון

en: Fields
he: שדות

en: Configuration
he: הגדרות

en: Role
he: תפקיד

en: Permissions
he: הרשאות

en: Migrate
he: מיגרציה

en: Variables
he: משתנים

en: Menus
he: תפריטים

en: Permission
he: הרשאה

en: file system
he: מערכת קבצים

en: The directory %directory does not exist.
he: הספריה %directory לא קיימת.

en: Menu links
he: קישורי תפריט

en: Text format
he: מבנה טקסט

en: Processing...
he: בתהליך עיבוד...

en: Text formats
he: מבני טקסט

en: Image styles
he: סגנונות תמונה

en: The directory %directory does not exist and could not be created.
he: הספריה  %directory אינה קיימת ולא ניתן ליצור אותה.

en: Image style
he: סגנון תמונה

en: View differences
he: הצגת הבדלים
