Configuration Management (7.x-2.0-alpha2) - en to nl translation catalogue (39 entries)

en: Operations
nl: Bewerkingen

en: Cancel
nl: Annuleren

en: Content types
nl: Inhoudstypen

en: Variable
nl: Variabele

en: Settings
nl: Instellingen

en: Import
nl: Importeren

en: Export
nl: Exporteren

en: Field
nl: Veld

en: Views
nl: Overzichten

en: View
nl: Weergeven

en: Vocabularies
nl: Woordenlijsten

en: Content type
nl: Inhoudstype

en: Menu link
nl: Menulink

en: Roles
nl: Rollen

en: Vocabulary
nl: Woordenlijst

en: Fields
nl: Velden

en: Configuration
nl: Instellingen

en: General Settings
nl: Algemene instellingen

en: Role
nl: Rol

en: Permissions
nl: Toegangsrechten

en: configuration
nl: configuratie

en: Migrate
nl: Migreren

en: Variables
nl: Variabelen

en: Menus
nl: Menu's

en: Permission
nl: Toegangsrechten

en: file system
nl: Bestandssysteem

en: The directory %directory does not exist.
nl: De map %directory bestaat niet.

en: Tracking
nl: Volgen

en: Menu links
nl: Menulinks

en: Text format
nl: Tekstopmaak

en: Processing...
nl: Bezig...

en: Text formats
nl: Tekstopmaak

en: Image styles
nl: Afbeeldingsstijlen

en: The directory %directory does not exist and could not be created.
nl: De map %directory bestaat niet en kon niet worden aangemaakt.

en: The directory %directory exists but is not writable and could not be made writable.
nl: De map %directory bestaat maar is niet schrijfbaar en kon niet schrijfbaar gemaakt worden.

en: Image style
nl: Afbeeldingsstijl

en: Configuration files
nl: Configuratiebestanden

en: Not tracked
nl: Niet gevolgd

en: View differences
nl: Verschillen bekijken
