Configuration Management (7.x-2.0-alpha3) - en to fa translation catalogue (34 entries)

en: Status
fa: وضعیت

en: Operations
fa: عملیات

en: Cancel
fa: لغو

en: Content types
fa: انواع محتوا

en: Variable
fa: متغیر

en: Settings
fa: تنظیمات

en: Import
fa: ورود

en: Export
fa: استخراج

en: Field
fa: فیلد

en: Views
fa: نماها

en: View
fa: مشاهده

en: Vocabularies
fa: واژگان‌ها

en: Menu
fa: منو

en: Content type
fa: نوع محتوا

en: Menu link
fa: پیوند منو

en: Roles
fa: نقش‌ها

en: Vocabulary
fa: واژگان

en: Fields
fa: فیلدها

en: Configuration
fa: پیکربندی

en: General Settings
fa: تنظیمات عمومی

en: Role
fa: نقش

en: Permissions
fa: مجوزها

en: Variables
fa: متغیرها

en: Menus
fa: منوها

en: Permission
fa: مجوز

en: file system
fa: سیستم فایل

en: The directory %directory does not exist.
fa: پوشه %directory وجود ندارد.

en: Menu links
fa: پیوندهای منو

en: Text format
fa: قالب‌بندی متن

en: Text formats
fa: قالب‌بندی‌های متن

en: Image styles
fa: سبک‌های تصویر

en: The directory %directory does not exist and could not be created.
fa: پوشه %directory وجود ندارد یا قابل ایجاد نیست.

en: The directory %directory exists but is not writable and could not be made writable.
fa: پوشه %directory وجود دارد اما قابل نوشتن نیست و نمی‌توان آنرا قابل نوشتن نمود.

en: Image style
fa: سبک تصویر
