Configuration Management (7.x-2.0-alpha3) - en to it translation catalogue (35 entries)

en: Status
it: Stato

en: Operations
it: Operazioni

en: Cancel
it: Annulla

en: Content types
it: Tipi di contenuto

en: Variable
it: Variabile

en: Settings
it: Impostazioni

en: Import
it: Importa

en: Export
it: Esporta

en: Field
it: Campo

en: Views
it: Viste

en: View
it: Visualizza

en: Vocabularies
it: Vocabolari

en: Content type
it: Tipo di contenuto

en: Menu link
it: Voce del menu

en: Roles
it: Ruoli

en: Vocabulary
it: Vocabolario

en: Fields
it: Campi

en: Configuration
it: Configurazione

en: General Settings
it: Impostazioni generali

en: Role
it: Ruolo

en: Permissions
it: Permessi

en: Variables
it: Variabili

en: Menus
it: Menù

en: Permission
it: Permesso

en: The directory %directory does not exist.
it: La cartella %directory non esiste.

en: Synchronize
it: Sincronizzazione

en: Menu links
it: Voci di menu

en: Text format
it: Formato del testo

en: Text formats
it: Formati del testo

en: Image styles
it: Stili per le immagini

en: The directory %directory does not exist and could not be created.
it: La cartella %directory non esiste e non può essere creata.

en: The directory %directory exists but is not writable and could not be made writable.
it: La cartella %directory esiste ma non è scrivibile e non è stato possibile renderla scrivibile.

en: Image style
it: Stile immagine

en: Configuration files
it: File di configurazione

en: View differences
it: Visualizza differenze
