Configuration Management (7.x-2.0-alpha3) - en to tr translation catalogue (39 entries)

en: Status
tr: Durum

en: Operations
tr: İşlemler

en: Cancel
tr: İptal

en: Content types
tr: İçerik tipleri

en: Variable
tr: Değişken

en: Settings
tr: Ayarlar

en: Import
tr: İçeri aktar

en: Export
tr: Dışarı aktar

en: Field
tr: Alan

en: Views
tr: Görünümler

en: View
tr: Görüntüle

en: Vocabularies
tr: Sözlükler

en: Menu
tr: Menü

en: Content type
tr: İçerik tipi

en: Menu link
tr: Menü bağlantısı

en: Roles
tr: Roller

en: Vocabulary
tr: Sözlük

en: Fields
tr: Alanlar

en: Configuration
tr: Yapılandırma

en: General Settings
tr: Genel ayarlar

en: Role
tr: Rol

en: Permissions
tr: İzinler

en: Migrate
tr: Taşı

en: Variables
tr: Değişkenler

en: Menus
tr: Menüler

en: Permission
tr: İzinler

en: file system
tr: dosya sistemi

en: The directory %directory does not exist.
tr: %directory dizini bulunamadı.

en: Synchronize
tr: Eşitle

en: Menu links
tr: Menü bağlantıları

en: Text format
tr: Metin biçimi

en: Text formats
tr: Metin biçimleri

en: Image styles
tr: Resim stilleri

en: The directory %directory does not exist and could not be created.
tr: %directory dizini mevcut değil ve oluşturulamadı.

en: The directory %directory exists but is not writable and could not be made writable.
tr: %directory dizini mevcut, fakat yazılamaz ve yazılabilir yapılamadı.

en: Image style
tr: Resim stili

en: Configuration files
tr: Yapılandırma dosyaları

en: Panelizer
tr: Panelleyici

en: View differences
tr: Farklılıkları görüntüle
