Configuration Management (7.x-2.0-alpha2) - en to ar translation catalogue (32 entries)

en: Status
ar: الحالة

en: Operations
ar: عمليات

en: Cancel
ar: إلغاء

en: Content types
ar: أنواع المحتوى

en: Variable
ar: متغير

en: Settings
ar: الإعدادات

en: Import
ar: استيراد

en: Export
ar: تصدير

en: Field
ar: الحقل

en: Views
ar: الرؤى

en: View
ar: عرض

en: Vocabularies
ar: المعاجم

en: Menu
ar: القائمة

en: Content type
ar: نوع المحتوى

en: Menu link
ar: رابط القائمة

en: Roles
ar: الأدوار

en: Vocabulary
ar: المعجم

en: Fields
ar: الحقول

en: Configuration
ar: الإعدادات

en: Role
ar: الدور

en: Permissions
ar: الصلاحيات

en: Variables
ar: المتغيرات

en: Menus
ar: القوائم

en: Permission
ar: الصلاحية

en: file system
ar: نظام الملفات

en: The directory %directory does not exist.
ar: المجلد %directory غير موجود.

en: Text format
ar: تنسيق النص

en: Text formats
ar: تنسيقات النص

en: Image styles
ar: أنماط الصور

en: The directory %directory does not exist and could not be created.
ar: الدليل %directory غير موجود وتعذر إنشاؤه.

en: The directory %directory exists but is not writable and could not be made writable.
ar: الدليل %directory موجود لكنه غير قابل للكتابة وتعذر جعله كذلك.

en: Image style
ar: نمط الصورة
