Configuration Management (7.x-2.0-alpha1) - en to ro translation catalogue (34 entries)

en: Operations
ro: Operațiuni

en: Cancel
ro: Anulare

en: Content types
ro: Tipuri de conținut

en: Variable
ro: Variabilă

en: Settings
ro: Setări

en: Field
ro: Câmp

en: Views
ro: Vizualizări

en: View
ro: Afişează

en: Vocabularies
ro: Vocabulare

en: Menu
ro: Meniu

en: Content type
ro: Tip conținut

en: Menu link
ro: Link Meniu

en: Roles
ro: Roluri

en: Vocabulary
ro: Vocabular

en: Fields
ro: Câmpuri

en: Configuration
ro: Configurație

en: General Settings
ro: Setări generale

en: Role
ro: Rol

en: Permissions
ro: Permisiuni

en: Migrate
ro: Migrare

en: Variables
ro: Variabile

en: Menus
ro: Meniuri

en: Permission
ro: Permisiune

en: file system
ro: sistem de fișiere

en: The directory %directory does not exist.
ro: Directorul %directory nu există.

en: Menu links
ro: Link-uri meniu

en: Text format
ro: Formatare text

en: Text formats
ro: Formate de text

en: Image styles
ro: Stiluri de imagine

en: The directory %directory does not exist and could not be created.
ro: Directorul %directory nu există și nu a putut fi creat.

en: The directory %directory exists but is not writable and could not be made writable.
ro: Directorul %directory există dar nu poate fi scris și nu poate fi facut scriptibil.

en: Image style
ro: Stil imagine

en: Configuration files
ro: Fișiere de configurare

en: View differences
ro: Vedeți diferențele
