Contact Centre (7.x-1.0-beta2) - en to id translation catalogue (25 entries)

en: E-mail
id: Email

en: Email address
id: Alamat email

en: Author
id: Penulis

en: Subject
id: Judul

en: Yes
id: Ya

en: No
id: Tidak

en: view
id: tampilan

en: Message
id: Pesan

en: Category
id: Kategori

en: Settings
id: Pengaturan

en: Name
id: Nama

en: Save
id: Simpan

en: View
id: Lihat

en: User
id: Pengguna

en: User ID
id: ID Pengguna

en: Contact
id: Kontak

en: Created
id: Dibuat

en: author
id: penulis

en: User name
id: Nama pengguna

en: Action type
id: Jenis aksi

en: Text to display
id: Teks untuk ditampilkan

en: Category ID
id: ID Kategori

en: Email address for a given user. This field is normally not shown to users, so be cautious when using it.
id: Alamat email untuk pengguna tertentu. Bidang ini biasanya tidak ditampilkan kepada pengguna, jadi berhati-hatilah saat menggunakannya.

en: Contact category
id: Kategori kontak

en: Action ID
id: ID aksi
