Contact Save (7.x-1.0) - en to id translation catalogue (21 entries)

en: Body
id: Isi

en: delete
id: hapus

en: E-mail
id: Email

en: Delete
id: Hapus

en: Author
id: Penulis

en: Subject
id: Judul

en: Cancel
id: Batal

en: view
id: tampilan

en: This action cannot be undone.
id: Tindakan ini tidak bisa dikembalikan.

en: Category
id: Kategori

en: Name
id: Nama

en: User ID
id: ID Pengguna

en: Contact
id: Kontak

en: Created
id: Dibuat

en: Never
id: Tidak pernah

en: reply
id: balas

en: author
id: penulis

en: Text to display
id: Teks untuk ditampilkan

en: Category ID
id: ID Kategori

en: Email address for a given user. This field is normally not shown to users, so be cautious when using it.
id: Alamat email untuk pengguna tertentu. Bidang ini biasanya tidak ditampilkan kepada pengguna, jadi berhati-hatilah saat menggunakannya.

en: Contact category
id: Kategori kontak
