Contact Save (7.x-1.0) - en to it translation catalogue (25 entries)

en: Body
it: Corpo

en: delete
it: elimina

en: Delete
it: Elimina

en: Author
it: Autore

en: Subject
it: Oggetto

en: Cancel
it: Annulla

en: view
it: mostra

en: This action cannot be undone.
it: L'operazione non è reversibile.

en: Category
it: Categoria

en: Name
it: Nome

en: User ID
it: ID utente

en: Contact
it: Contatto

en: Created
it: Creato

en: Never
it: Mai

en: reply
it: rispondi

en: author
it: autore

en: Text to display
it: Testo da visualizzare

en: Category ID
it: ID della categoria

en: View link
it: Link guarda

en: Delete link
it: Link elimina

en: Email address for a given user. This field is normally not shown to users, so be cautious when using it.
it: L'indirizzo email per un dato utente. Questo campo non è solitamente mostrato agli utenti, per cui attenzione nel suo utilizzo.

en: Saves contact messages in the database.
it: Salva nel database i messaggi inviati attraverso il modulo di contatto del sito.

en: Message ID
it: ID Messaggio

en: Contact category
it: Categoria di contatto

en: Contact message
it: Messaggio di contatto
