Content Menu (7.x-1.0) - en to it translation catalogue (23 entries)

en: User interface
it: Interfaccia utente

en: Title
it: Titolo

en: select
it: seleziona

en: delete
it: elimina

en: Operations
it: Operazioni

en: content
it: contenuto

en: Enabled
it: Attivato

en: Administration
it: Amministrazione

en: Edit
it: Modifica

en: Weight
it: Peso

en: Save
it: Salva

en: View
it: Visualizza

en: Path
it: Percorso

en: Configure
it: Configura

en: Menu link
it: Voce del menu

en: @type: deleted %title.
it: @type: %title eliminato.

en: Menus
it: Menù

en: Panel
it: Pannello

en: @type %title has been deleted.
it: @type %title è stato eliminato.

en: Placeholder
it: Segnalibro

en: Structure
it: Struttura

en: Are you sure you want to delete the custom menu link %item?
it: Sei sicuro di voler eliminare la voce del menu personalizzata %item?

en: Your configuration has been saved.
it: La tua configurazione è stata salvata.
