Content Nodes (7.x-1.0-alpha2) - en to id translation catalogue (19 entries)

en: delete
id: hapus

en: Operations
id: Operasi-operasi

en: Type
id: Jenis

en: Last updated
id: Update terakhir

en: Edit
id: Sunting

en: Weight
id: Bobot

en: Settings
id: Pengaturan

en: Name
id: Nama

en: Save
id: Simpan

en: Configure
id: Konfigurasi

en: Published
id: Dipublikasikan

en: Your settings have been saved.
id: Pengaturan Anda sudah disimpan.

en: Content Type
id: Tipe Konten

en: Edit content
id: Sunting konten

en: Machine name
id: Nama mesin

en: The machine-readable name must contain only lowercase letters, numbers, and underscores.
id: Nama sistem untuk jens konten hanya boleh berisi huruf kecil, angka dan garis bawah.

en: Delete field
id: Hapus data

en: The content on this page has either been modified by another user, or you have already submitted modifications using this form. As a result, your changes cannot be saved.
id: Konten di halaman ini salah satunya sudah diubah oleh pengguna lainnya, atau Anda sudah mengirimkan pengubahannya menggunakan formulir ini. Sebagai hasilnya, suntingan Anda tidak bisa disimpan.

en: Weight for @title
id: Bobot @title
