Content type groups (7.x-1.2) - en to it translation catalogue (13 entries)

en: delete
it: elimina

en: Delete
it: Elimina

en: Operations
it: Operazioni

en: Cancel
it: Annulla

en: Edit
it: Modifica

en: This action cannot be undone.
it: L'operazione non è reversibile.

en: Weight
it: Peso

en: Name
it: Nome

en: edit
it: modifica

en: Save
it: Salva

en: Content Types
it: Tipi di contenuto

en: The content type %name has been deleted.
it: Il tipo di contenuto %name è stato eliminato.

en: About
it: Informazioni
