Context (7.x-3.0-beta4) - en to it translation catalogue (30 entries)

en: context
it: contesto

en: Cancel
it: Annulla

en: Remove
it: Elimina

en: Description
it: Descrizione

en: Language
it: Lingua

en: Taxonomy
it: Tassonomia

en: Yes
it: Sì

en: Tag
it: Etichetta

en: Edit
it: Modifica

en: None
it: Nessuno

en: Settings
it: Impostazioni

en: Taxonomy term
it: Termine della tassonomia

en: Views
it: Viste

en: Add
it: Aggiungi

en: Path
it: Percorso

en: Node type
it: Tipo di contenuto

en: Done
it: Fatto

en: Breadcrumb
it: Briciole di pane

en: User role
it: Ruolo utente

en: Conditions
it: Condizioni

en: Save changes
it: Salva le modifiche

en: Site default
it: Valore predefinito per il sito

en: Blocks
it: Blocchi

en: Change layout
it: Cambia layout

en: Contexts
it: Contesti

en: Context
it: Contesto

en: User profile
it: Profilo utente

en: Registration form
it: Form di registrazione

en: Add @type
it: Aggiungi @type

en: Choose a category
it: Scegli una categoria
