Context (7.x-3.12) - en to id translation catalogue (29 entries)

en: Home
id: Beranda

en: context
id: konteks

en: Remove
id: Hapus

en: Description
id: Deskripsi

en: Language
id: Bahasa

en: Taxonomy
id: Taksonomi

en: Yes
id: Ya

en: No
id: Tidak

en: Edit
id: Sunting

en: None
id: Tiada

en: Settings
id: Pengaturan

en: Book
id: Buku

en: Taxonomy term
id: Istilah taksonomi

en: Views
id: View

en: Add
id: Tambah

en: Path
id: Jalur

en: Node type
id: Jenis node

en: Layout
id: Tata letak

en: Done
id: Selesai

en: User role
id: Peran pengguna

en: Conditions
id: Kondisi

en: Save changes
id: Simpan perubahan

en: Site default
id: Bawaan situs

en: Blocks
id: Blok

en: Hide
id: Sembunyikan

en: Change layout
id: Ubah tata letak

en: Context
id: Kontek

en: User profile
id: Profil anggota

en: Add @type
id: Tambahkan @type
