Context (7.x-3.12) - en to ru translation catalogue (51 entries)

en: Home
ru: Главная

en: context
ru: контекст

en: Remove
ru: Удалить

en: Description
ru: Описание

en: Language
ru: Язык

en: Taxonomy
ru: Таксономия

en: Yes
ru: Да

en: No
ru: Нет

en: Tag
ru: Тег

en: Edit
ru: Редактировать

en: Reset
ru: Сбросить

en: None
ru: Нет

en: Settings
ru: Настройки

en: Book
ru: Книга

en: Taxonomy term
ru: Термин таксономии

en: Views
ru: Представление

en: Add
ru: Добавить

en: Path
ru: Путь

en: Node type
ru: Тип материала

en: Menu
ru: Меню

en: Layout
ru: Макет

en: Done
ru: Готово

en: Breadcrumb
ru: Строка навигации

en: User role
ru: Роль

en: Conditions
ru: Условия

en: Add a condition
ru: Добавить условие

en: Save changes
ru: Сохранить изменения

en: Site default
ru: По умолчанию для сайта

en: User page
ru: Пользовательская страница

en: Blocks
ru: Блоки

en: Debug
ru: Отладка

en: Any user
ru: Любой пользователь

en: Hide
ru: Скрыть

en: Change layout
ru: Сменить макет

en: Contexts
ru: Контексты

en: Context
ru: Контекст

en: User profile
ru: Профиль пользователя

en: Registration form
ru: Форма регистрации

en: Add @type
ru: Добавить @type

en: Regions
ru: Области

en: Reactions
ru: Реакции

en: Add a reaction
ru: Добавить реакцию

en: Always active
ru: Всегда активно

en: Require all conditions
ru: Выполнение всех условий

en: Select context
ru: Выберите контекст

en: User account form
ru: Форма профиля пользователя

en: Active for
ru: Активировать для

en: < Untagged >
ru: < Без меток >

en: Show all regions
ru: Показать все области

en: The name can only consist of lowercase letters, underscores, dashes, and numbers.
ru: Название может состоять только из строчных букв, подчёркиваний, тире и цифр.

en: Add a block here.
ru: Добавить блок здесь.
