Context (7.x-3.7) - en to fa translation catalogue (40 entries)

en: Home
fa: خانه

en: context
fa: زمینه

en: Remove
fa: حذف

en: Description
fa: شرح

en: Language
fa: زبان

en: Taxonomy
fa: طبقه‌بندی

en: Yes
fa: بله

en: No
fa: خیر

en: Tag
fa: برچسب

en: Edit
fa: ویرایش

en: Reset
fa: بازنشانی

en: None
fa: هیچ

en: Settings
fa: تنظیمات

en: Book
fa: کتاب

en: Taxonomy term
fa: واژه طبقه‌بندی

en: Views
fa: نماها

en: Add
fa: افزودن

en: Path
fa: مسیر

en: Node type
fa: نوع گره

en: Menu
fa: منو

en: Layout
fa: آرایش

en: Done
fa: انجام

en: Breadcrumb
fa: مسیر جاری

en: User role
fa: نقش کاربر

en: Conditions
fa: شرط‌ها

en: Save changes
fa: ذخیره تغییرات

en: Site default
fa: پیش‌فرض سایت

en: User page
fa: صفحه ی کاربر

en: Blocks
fa: بلوک‌ها

en: Debug
fa: اشکال زدایی

en: Hide
fa: پنهان کن

en: Section title
fa: عنوان بخش

en: Change layout
fa: تغییر آرایش

en: Contexts
fa: زمینه‌ها

en: Context
fa: زمینه

en: User profile
fa: پروفایل کاربر

en: Add @type
fa: افزودن @type

en: Theme variables
fa: متغیرهای پوسته

en: Context editor
fa: ویرایشگر زمینه

en: Always active
fa: همیشه فعال
