Context (7.x-3.9) - en to ar translation catalogue (30 entries)

en: Home
ar: الرئيسية

en: Remove
ar: حذف

en: Description
ar: الوصف

en: Language
ar: اللغة

en: Taxonomy
ar: التصنيف

en: Yes
ar: نعم

en: No
ar: لا

en: Tag
ar: وسم

en: Edit
ar: تحرير

en: Reset
ar: إعادة الضبط

en: None
ar: لا شيء

en: Settings
ar: الإعدادات

en: Book
ar: الوثيقة

en: Taxonomy term
ar: مصطلح تصنيف

en: Views
ar: الرؤى

en: Add
ar: إضافة

en: Path
ar: المسار

en: Node type
ar: نوع العقدة

en: Menu
ar: القائمة

en: Layout
ar: التنسيق

en: Done
ar: تمّ

en: Breadcrumb
ar: مسار التنقل

en: User role
ar: دور المستخدم

en: Conditions
ar: الشروط

en: Save changes
ar: حفظ التغييرات

en: Blocks
ar: الصناديق

en: Debug
ar: تنقيح

en: Hide
ar: إخفاء

en: Context
ar: السياق

en: Add @type
ar: إضافة @type
