Contextual Administration (7.x-1.0-rc5) - en to he translation catalogue (74 entries)

en: Title
he: כותרת

en: user
he: משתמש

en: Status
he: מצב

en: Request new password via e-mail.
he: בקש סיסמה חדשה בדואר אלקטרוני.

en: Content
he: תוכן

en: Value
he: ערך

en: Username
he: שם משתמש

en: more
he: עוד

en: Enable
he: הפעלה

en: Disable
he: השבתה

en: Disabled
he: מושבת

en: Enabled
he: מופעל

en: Edit
he: עריכה

en: Reset
he: איתחול

en: Password
he: סיסמה

en: Depth
he: עומק

en: edit
he: עריכה

en: Default
he: ברירת מחדל

en: Menu
he: תפריט

en: Picture
he: תמונה

en: Promoted
he: מקודם

en: Node
he: פריט תוכן

en: All
he: הכל

en: Active
he: פעיל

en: Roles
he: תפקידים

en: Published
he: מפורסם

en: Signature
he: חתימה

en: Vocabulary
he: מילון

en: Term
he: סיווג

en: E-mail address
he: כתובת דואר אלקטרוני

en: Node Type
he: סוג פריט תוכן

en: Desc
he: יורד

en: General
he: כללי

en: View name must be alphanumeric or underscores only.
he: שם ההיבט צריך להיות אלפאנומרי או קווים תחתיים בלבד.

en: Defaults
he: ברירות מחדל

en: A valid e-mail address. All e-mails from the system will be sent to this address. The e-mail address is not made public and will only be used if you wish to receive a new password or wish to receive certain news or notifications by e-mail.
he: כתובת דואר אלקטרוני תקפה. כל הדואר האלקטרוני מהמערכת יישלח לכתובת זו. כתובת זו לא תהיה פומבית ותשמש רק לצורך חידוש סיסמה או קבלת הודעות מהאתר.

en: Upload picture
he: טעינת תמונה

en: Request new password
he: חידוש סיסמה

en: Create new account
he: הצטרפות

en: Blocked
he: חסום

en: Your password and further instructions have been sent to your e-mail address.
he: הסיסמה שלך והנחיות נוספות נשלחו לכתובת הדואר האלקטרוני שלך.

en: Unpublished
he: לא מפורסם

en: Sticky
he: דביק

en: Storage
he: אחסון

en: Apply
he: החל

en: Your signature will be publicly displayed at the end of your comments.
he: החתימה שלך תוצג באתר בסוף כל תגובה שתכתוב.

en: Contexts
he: הקשרים

en: Error saving user account.
he: שגיאה בשמירת חשבון המשתמש.

en: Context
he: הקשר

en: Keyword
he: מילת מפתח

en: Offset
he: היסט

en: Create @name
he: יצירת @name

en: Thank you for applying for an account. Your account is currently pending approval by the site administrator.<br />In the meantime, a welcome message with further instructions has been sent to your e-mail address.
he: תודה על בקשתך לפתיחת חשבון. החשבון שלך כרגע ממתין לאישור אצל מנהל האתר.<br />בינתיים, הודעה ראשונית וכן הוראות נוספות נשלחו לכתובת הדוא"ל שציינת.

en: Notify user of new account
he: הודע למשתמש על חשבון חדש

en: Created a new user account for <a href="@url">%name</a>. No e-mail has been sent.
he: חשבון משתמש חדש נוצר עבור <a href="@url">%name</a>. לא נשלחה כל הודעה.

en: Password and further instructions have been e-mailed to the new user <a href="@url">%name</a>.
he: הסיסמא והנחיות נוספות נשלחו לכתובת הדואר האלקטרוני של המשתמש החדש <a href="@url">%name</a>.

en: New user: %name (%email).
he: משתמש חדש: %name (%email).

en: To change the current user password, enter the new password in both fields.
he: כדי לשנות את הסיסמה הנוכחית, יש להזין סיסמה בשני השדות.

en: Provide a password for the new account in both fields.
he: הזינו סיסמה עבור החשבון החדש בשני השדות

en: Post date
he: תאריך פירסום

en: Items per page
he: פריטים לעמוד

en: - All -
he: - הכל -

en: Signature settings
he: הגדרות חתימה

en: Delete picture
he: מחק תמונה

en: Check this box to delete your current picture.
he: סמנ\י תיבה זו כדי למחוק את התמונה הנוכחית שלך.

en: In code
he: בקוד

en: Administrative title
he: כותרת בממשק הניהול

en: <em>Edit @type</em> @title
he: <em>עריכת @type</em> @title

en: Spaces are allowed; punctuation is not allowed except for periods, hyphens, apostrophes, and underscores.
he: אפשר להשתמש ברווחים; אסור להשתמש בסימני פיסוק, מלבד נקודה, מקף, גרשיים, וקו תחתי.

en: Enter your current password to change the %mail or %pass. !request_new.
he: הזינו את הסיסמה הנוכחית שלכם כדי לשנות %mail או %pass. !request_new.

en: Current password
he: סיסמה נוכחית

en: Your virtual face or picture. Pictures larger than @dimensions pixels will be scaled down.
he: פניך הוירטואליים או תמונה. תמונות גדולות מ @dimentions pixels יוקטנו

en: Asc
he: סדר עולה

en: A unique machine-readable name for this View. It must only contain lowercase letters, numbers, and underscores.
he: שם יחודי להיבט, קריא ע"י מחשב. יכול להכיל רק אותיות לועזיות קטנות, מספרים, וקו תחתי.
