Contextual Administration (7.x-1.2) - en to gu translation catalogue (30 entries)

en: Title
gu: શિર્ષક

en: user
gu: ઉપભોક્તા

en: Status
gu: સ્થિતિ

en: Request new password via e-mail.
gu: ઈ-મેલ દ્વરા નવા ગુપ્ત શબ્દ માટે વિનંતી કરો

en: Content
gu: વિષયાર્થ

en: Value
gu: મુલ્ય

en: Username
gu: ઉપભોક્તા

en: more
gu: વધુ

en: Enable
gu: સક્રિય

en: Disable
gu: નિષ્ક્રિય

en: Disabled
gu: નિષ્ક્રિય

en: Enabled
gu: સક્રિય

en: Edit
gu: સંપાદિત કરો

en: Password
gu: સાંકેતિક શબ્દ

en: Depth
gu: ઊંડાઈ

en: edit
gu: સંપાદિત કરો

en: Default
gu: મૂળભૂત

en: Picture
gu: ચિત્ર

en: Node
gu: નોડ

en: All
gu: બધા

en: Active
gu: સક્રિય

en: Roles
gu: હોદ્દાઓ

en: Published
gu: પ્રકાશિત

en: Signature
gu: હસ્તાક્ષર

en: Vocabulary
gu: શબ્દભંડોળ

en: E-mail address
gu: ઈન્ટરનેટ પત્ર વ્યવહારનું સરનામું

en: General
gu: સામાન્ય

en: Apply
gu: લાગુ કરો

en: Any
gu: કોઈપણ

en: Limited
gu: મર્યાદિત
